Odbojkaši Niša pobednici trinaestog „Giginog memorijala“

U finalu trinaestog memorijalnog međunarodnog turnira „Aleksandar Gigović-Giga“, odbojkaši Niša pobedili su domaći Radnički sa 3:0, po setovima 25:22, 25:18 i 25:22.

Zajednička fotografija finalista

Odbojkaši Niša su zasluženo došli do trofeja, pošto su čitav turnir odigrali na visokom nivou. Predvođeni internacionalcima Keitom i Ikbarijem, puleni Dragana Svetozarevića su u finalu pružili sjajnu igru na koju Kragujevčani nisu imali adekvatan odgovor.

Radnički je nešto jači otpor pružio u prvom setu, naročito na njegovom početku, kada je imao prednost od četiri poena (11:7). Međutim, Nišije su ubrzo stabilizovale prijem, preokrenule rezultat u svoju korist i dobile ovu deonicu rezultatom 25:22.

U drugom setu odbojkaši Radničkog nisu imali rešenja za odličnu igru gostiju na mreži. Trener Blagojević je pokušavao sve što je u njegovoj moći, ali nije uspeo da prodrma svoju ekipu, koja je i ovaj period igre izgubila sa 25:18.

Agonija Kragujevčana nastavila se i u trećem setu. Ponovo su gostujući krajnji napadači predstavljali nerešivu enigmu za domaćina turnira, tako da je ekipa Niša bez većih problema osvojila i treći set sa 25:22 i na kraju prigrabila pehar namenjen pobedniku turnira.

Kapiten OK Niš Milan Stojković primio je pobednički pehar

Trener pobedničkog tima Dragan Svetozarević zadovoljan je činjenicom što je njegova ekipa imala priliku da odigra dve veoma jake utakmice u jeku priprema za nastupajuću sezonu.

Mi smo nešto kasnije počeli sa pripremama za novu sezonu i tek smo pre par dana odigrali prvu kontrolnu utakmicu sa Partizanom. Imamo dosta novih igrača u ekipi i treba im što više takmičarskih utakmica da se uigraju. Prvog dana turnira odigrali smo promenljivo protiv Mladog radnika, dok je večeras sve to bilo na mnogo višem nivou i to protiv jedne vrlo kvalitetne, kompaktne i iskusne ekipe kao što je Radnički, istakao je Svetozarević.

Prvi strateg niške ekipe posebne pohvale izrekao je na račun organizacije turnira.

Hvala domaćinu što nas je pozvao na ovaj turnir sa tako dugom tradicijom. Organizacija je zaista bila na izuzetnom nivou. Mi smo ovde uvek dobro prihvaćeni i zaista nam je pravo zadovoljstvo da se odazovemo svakom pozivu naših sportskih prijatelja iz Kragujevca, dodao je Svetozarević.

Potpuno zasluženo nagrada za najboljeg igrača turnira otišla je u ruke korektora Niša Ahmeda Ikbarija.

Korektor Niša Ahmed Ikbari proglašen je najboljim igračem turnira

Turnir jeste bio prijateljskog karaktera, ali izuzetno jak i kvalitetan. Presrećan sam što sam bio deo ovog turnira i nadam se da će moja ekipa zadržati ovaj nivo forme i kada krene takmičenje. Ovo priznanje predstavlja veliki podstrek za mene da nastavim sa igrama na ovakvom nivou, uz nadu da ću iz utakmice u utakmicu biti još bolji, izjavio je 22-godišnji Libijac.

Nakon poraza u finalu memorijalnog turnira „Dejan Brđović“ pre sedam dana, odbojkaši Radničkog morali su da se zadovolje drugim mestom i na „Giginom memorijalu“.

Odbojkaši Radničkog nisu uspeli da ispariraju raspoloženim Nišlijama u finalu

Odigrali smo dve utakmice na turniru, prvu smo dobili maksimalnim rezultatom, a drugu izgubili. Generalno sam zadovoljan igrom svoje ekipe na turniru, mada smo u finalu protiv Niša bili nešto slabiji na prijemu, što moramo da popravimo do početka sezone, konstatovao je mladi Ognjen Vidović.

U meču za treće mesto koji je prethodio finalu, Mladi radnik je posle velikog preokreta uspeo da pobedi ekipu Crnuće iz Ljubljane sa 3:2 (25:18, 20:25, 19:25, 25:19, 15:12).

Slaviši Gigoviću je specijalno priznanje ispred OK Radnički uručio Dejan Matić

Prigodna priznanja učesnicima turnira uručio je Slaviša Gigović, stric preminulog Aleksandra. Njemu se, pak, Odbojkaški klub Radnički revanširao posebnom zahvalnicom i uramljenom fotografijom Aleksandra Gigovića.

Izvor: SPD Radnički