Kostić „začarao“ mrežu

Omladinci Radničkog odigrali su bez golova 0:0 sa svojim vršnjacima iz Partizana, u 17. kolu Omladinske lige Srbije.

Mnogo se više očekivalo od ove utakmice. Kragujevčani su se nadali da mogu zabeležiti novu pobedu, usled lošeg položaja crno-belih na tabeli. Ipak, po pruženoj igri i stvorenim šansama, gosti su ti koji mogu žaliti za neosvojenim bodovima, mada je i Radnički imao par dobrih trenutaka na meču, pogotovo na početku i u završnici meča.

Igrao se 16. minut kada nakon soloprodora po levoj strani Urošević uputio dobar udarac sa oko dvadeset metara, ali je golman Partizana krajnjim naporom izbacio loptu u korner. U 18.minutu opet Urošević u glavnoj ulozi, zatim pokušaj Aleksića da lob udarcem iznenadi golmana gostiju Trnića, koji je ipak bio oprezan.

U 25. minutu prva šansa za goste preko Kragujevčanina Arsenijevića, međutim, njegov udarac završava preko prečke. Nova šansa za Arsenijevića u 36. minutu, ali dobra intervencija Kostića. U nastavku je pokušao i Leković da savlada golmana Radničkog, koji je još jednom bio dobro postavljen. U 56. minutu opet pokušava Arsenijević, Kostić odbija loptu nogom jednom, a nakon odbitka i pokušaja Vukomanovića, i drugi put. Kostić se istakao i u 71. minutu, kada je zaustavio Peličićev pokušaj, odnosno u 74. minutu, kada je odbranio udarac Lekoviću.

U završnici meča domaćin je zaigrao znatno bolje. U 76. minutu Stević je šutirao glavom na asistenciju Nedeljkovića, ali nije pogodio cilj. Pripretio je Radnički do kraja meča i preko Komnena Andrića u 78. minutu, kao i u samoj završnici, u 90. minutu, preko kapitena Živanovića, ali nije bilo promene rezultata.

Radnički trenutno zauzima 6. mesto na tabeli sa 27 osvojenih bodova. U narednom kolu omladinci Radničkog gostuju Napretku u Kruševcu.

Radnički 1923 – Partizan  0:0

Kragujevac.
Stadion: „Čika  Dača“.
Gledalaca: 200
Sudija: Petar Piper (Čačak)
Žuti  kartoni: Aleksić (Radnički  1923), Tepavac, Arsenijević, Krstić(Partizan)

RADNIČKI  1923: Kostić, Miletić, D.Nikolić, Gavrović (Vraštanović), Živanović, Spasojević, Stević (S.Nikolić), Aleksić (S.Andrić), K.Andrić, Nedeljković, Urošević.

PARTIZAN: Trnić, Tepavac, Vukajlović, Stanimirović, Mladenović, Krstić, Arsenijević, Leković, Vukomanović (Sarajlin), Čađenović, Peličić (Amanović).

Igrač  utakmice: Marko  Kostić (Radnički  1923)

Što se tiče učinka ostalih mlađih kategorija, kadeti Radničkog su odigrali nerešeno 1:1 sa Slobodom u Čačku, dok je meč između pionira Radničkog i Loznice odložen.

Izvor: Željko Marinković