Vasić otključao, Stojčevski i Simić dokusurili Ivanjičane

Druga pobeda Ekonomca u Prvoj futsal ligi Srbije i to ponovo na domaćem parketu, ovoga puta u susretu sa ekipom Ivanjice – 4:0 (0:0). „Studenti“ su otpor veoma čvrste i neugodne ekipe iz Ivanjice uspeli da slome u drugih dvadeset minuta, kada su i postigli sva četiri pogotka.

Glavni inicijator drugog trijumfa čete trenera Vidana Bojovića bio je povratnik Kristijan Vasić, koji je sa dva brza pogotka na startu drugog poluvremena otključao bravu Ivanjičana. Prvi Vasićev gol predstavljao je pravo malo remek delo. Povratnu loptu iskusnog Miloša Simića, Vasić je topovskim udarcem sa nekih 7-8 metara smestio pod prečku, što je izazvalo salvu oduševljenja prisutne publike u hali „Jezero“.

Samo minut kasnije Vasić je na asistenciju Stojanovića, koji je prethodno ukrao loptu igračima Ivanjice, duplirao prednost kragujevačkog tima. Vasićevim stopama u nastavku utakmice pošli su kapiten Stojčevski i iskusni Simić, koji je sjajnim udarcem sa više od pola terena krunisao još jednu svoju odličnu partiju.

„Studentima“ je pobeda nad Ivanjičanima donela proboj u gornji deo tabele. Kragujevčani su trenutno četvrti sa 7 osvojenih bodova, koliko su sakupili i trećeplasirana Loznica i petoplasirani Novi Pazar.

U narednoj rundi Ekonomac putuje u Smederevo na megdan istoimenom domaćinu.