Šumadinci stradali u produžetku

Košarkaši Radničkog doživeli su svoj drugi poraz u novoj sezoni Košarkaške lige Srbije i to na gostovanju debitantu u najvišem rangu takmičenja, ekipi Mladosti iz Smederevske Palanke – 79:72 (19:24, 22:7, 12:19, 10:13, 16:9). Meč u hali OŠ „Vuk Karadžić“ u Smederevskoj Palanci odlučen je nakon dodatnih pet minuta igre, s obzirom da je po isteku regularnih 40 minuta rezultat bio izjednačen.

I pored izuzetno loše šuterske večeri (5-26 šut za tri poena) i brojnih kadrovskih problema, Kragujevčani su imali priliku da donesu oba boda sa ovog gostovanja. Nažalost, u odlučujućim momentima ostali su bez municije, što je izuzetno borbena i motivisana ekipa Mladosti iskoristila da dođe do svog prvenca u KLS društvu.

Delovalo je nakon uvodnih deset minuta da se stvari na parketu sale OŠ „Vuk Karadžić“ odvijaju u skladu sa zamislima trenera Radničkog Dušana Jelića. Njegov tim je prvu četvrtinu okončao sa pet poena „viška“ (24:19) i ništa nije nagoveštavalo totalno pomračenje koje je usledilo u narednoj deonici. Šumadinci su u ovom periodu igre uspeli da ubace samo 7 poena, te su završetak prvog poluvremena dočekali sa dvocifrenim „minusom“ – 41:31.

Domaćin je dvocifrenu zalihu održavao sve negde do finiša treće četvrtine, kada je Radnički furioznom serijom 8:0 prišao na samo tri poena zaostatka (50:47). Bio je to uvod u rezultatsku dramu, koja je kulminirala u poslednjoj deonici. Mladost je pri rezultatu 63:63 imala šut za pobedu, ali Papić nije bio precizan, pa se ušlo u produžetke.

U dodatnih pet minuta Palančani su rafalnom paljbom iza linije 6,75 metara prokrčili put do prvog istorijskog trijumfa u KLS društvu.

Epitet prvog strelca u redovima Mladosti poneo je Aleksa Matić sa 17 poena, dok je iskusni Dragoslav Papić ubacio poen manje – 16. Zapaženu rolu u pobedničkom sastavu imao je i Mladen Stojanović, koji je brojci od 14 postignutih poena pridodao i 12 skokova.

U ekipi Radničkog prednjačili su Amerikanci Demarkus Šarp sa 18 i novajlija Kiršon sa 12 postignutih poena.

Narednu utakmicu Kragujevčani igraju na svom parketu protiv ekipe Dinamika, koju od skora prevodi bivši strateg Šumadinaca Stevan Mijović.