Raspucani Radnički patosirao Pančevce u derbiju kola i zagospodario vrhom tabele

Derbi meč 3. kola Super lige Srbije za rukometaše između kragujevačkog Radničkog i pančevačkog Dinama pripao je Šumadincima, koji su se ovim trijumfom osamili na čelu tabele sa maksimalnim učinkom nakon tri odigrana kola – 29:18 (17:14).

Kragujevčani su u večerašnji meč ušli oslabljeni neigranjem trojice veoma bitnih igrača u rotaciji, Đerića, Kasalovića i Panića, ali su i pored toga pružili još jednu kvalitetnu partiju koju su krunisali novim trećim uzastopnim trijumfom.

Četa trenera Rodoljuba Kurandića je od samog početka utakmice držala Pančevce na rezultatskoj distanci, ali je prvu ozbiljniju prednost stekla tek u 23. minutu, kada je na semaforu stajalo 14:8 u korist domaćina.

Ipak, gosti su od odlaska na odmor uspeli da prepolove zaostatak (17:14), da bi u prvim minutima nastavka maltene u potpunosti istopili rezultatki minus (18:17). Uspeli su Kragujevčani za trenutak da odbiju ovaj nalet gostiju i vrate se na „plus 3“ (20:17), ali ne zadugo, s obzirom da su Pančevci nastavili da im dišu za vratom.

U momentima kada se lomila sudbina meča do izražaja je došlo iskustvo Đukića, Petrovića, Medića i drugova, koji su serijom 5:1 praktično prelomili meč (25:20). Nakon što je Miloš Barudžić u 55. minutu pogodio za 29:23 postalo je jasno da će bodovi završiti na kontu kragujevačkog tima. U samoj završnici došlo je do blagog opuštanja u redovima domaćina, ali ne u tolikoj meri da bi se ishod meča doveo u pitanje.

Kragujevčane su do treće pobede u prvenstvu predvodili Miloš Barudžić sa 8 i Milan Đukić sa 7 pogodaka, dok se u redovima Pančevaca istakao Marko Perović, koji je sa 12 postignutih golova sebi prišio epitet najefikasnijeg aktera utakmice.

Radnički se ovom pobedom osamio na čelu tabele sa maksimalnih šest bodova, a lepu priliku da produži ovaj trijumfalni niz imaće narednog vikenda kada će ponovo biti domaćin, ovoga puta ekipi Jugovića iz Kaća.