Radnički razbio pazarsko prokletstvo na premijeri

Odličan početak nove sezone u AdmiralBet Košarkaškoj ligi Srbije za košarkaše Radničkog, koji su na tradicionalno neugodnom gostovanju u Novom Pazaru, gde nikada do sada nisu osetili slast pobede, uspeli da dođu do startnog trijumfa – 84:78 (17:20, 23:15, 22:18, 22:25).

Baš kao i na prethodna tri okršaja ova dva tima u gradu na Jošanici, ni večerašnji meč nije mogao da prođe bez drame u završnici. Ovoga puta pobedi su se radovali Kragujevčani, koji su posle velike borbe u poslednjoj četvrtini uspeli da slome otpor domaćina.

Pazarci su bolje ušli u meč i kontrolisali su rezultat tokom čitave uvodne deonice. Imali su domaći na isteku devetog minuta obećavajućih „plus 7“ (20:13), ali su na prvu obaveznu pauzu ipak otišli sa samo tri poena viška (20:17).

Radnički je do prvog vođstva na meču došao tek u 23. minutu (23:22), što je ujedno bio i početak rezultatske klackalice koja je potrajala sve do kraja prvog poluvremena. Šumadinci su bolje finiširali drugu deonicu, te su na petnaestominutnu pauzu otišli sa zalihom od pet poena (40:35).

Nastavili su Kragujevčani u dobrom ritmu i po povratku sa odmora. Već nakon dva minuta igre u trećoj četvrtini na semaforu je stajalo 47:37 u korist gostujuće ekipe. Dva minuta kasnije Radnički je bio na „plus 15“ (55:40), pa se u tom trenutku činilo da domaćinu polako izmiče tlo pod nogama.

A onda su stvari u svoje ruke preuzeli Amerikanac Teli i kapiten Islamović koji je sa tri vezane trojke udahnuo život Pazarcima, koji su za samo tri minuta od „minus 15“ prišli na „minus 3“ (62:59). Bio je to trenutak otrežnjenja za Kragujevčane i signal da ponovo zategnu odbranu. Efekti bolje igre u defanzivi bili su odmah vidljivi. Šumadinci su sredinom završne deonice uspeli da povrate dvocifrenu prednost (70:59), ali uporni Pazarci nisu imali nameru da se predaju.

Kako se biližio kraj utakmice, tako se prednost Radničkog postepeno krunila. I kada se činilo da su domaći blizu toga da u potpunosti istope zaostatak, „sevnula“ je trojka Lazara Trunića, koja je Kragujevčane odvela na nedostižnih „plus 6“ (80:74). Svi dalji pokušaji Pazaraca da se rezultatski vrate u igru bili su uzaludni. Labović i Trunić sa pogocima linije penala samo potvrdili trijumf Kragujevčana.

Radnički su do pobede na premijeri predvodili Amerikanac Demarkus Šarp i Lazar Trunić sa po 15 postignutih poena, a pratili su ih kapiten Uroš Nikolić i Đuro Dautović sa po 12.

Amerikanac Džordan Teli bio je najistaknutiji pojedinac u redovima poraženog tima sa 18 poena i 9 asistencija. Ognjen Miculović je dodao 13, a Tajson Džekson 11 poena.

Košarkaše Radničkog u narednom kolu očekuje premijera pred kragujevačkom publikom protiv ekipe Čačka 94, koja je novu sezonu otvorila porazom na domaćem parketu od ekipe Vršca.