Radnički na krilima mladog Mirčetića demolirao IMT u Loznici

Vratili su se fudbaleri Radničkog 1923 na pobednički kolosek i to u velikom stilu ubedljivom pobedom na gostovanju beogradskom IMT-u u zaostalom meču 2. kola Mozzart Bet Superlige – 4:0 (2:0). Utakmicu na stadionu “Lagator” u Loznici obeležio je osamnaestogodišnji Bogdan Mirčetić, koji je sa dva pogotka u prvih dvadeset minuta igre trasirao “crvenima” put do trećeg prvenstvenog trijumfa.

Akumuliran bes nakon dva nesrećna poraza u susretima sa šampionom Srbije Crvenom zvezdom i ekipom Mladosti iz Lučana fudbaleri kragujevačkog superligaša iskalili su na popularnim “traktoristima”, koji su predstavljali topovsko meso za napadački veoma raspoloženu Dudićevu četu. Četiri puta su “crveni” tresli mrežu formalnog domaćina, a pored toga su propustili još sijaset povoljnih prilika da pobedu učine još ubedljivijom.

Napravio je strateg Kragujevčana Feđa Dudić nekoliko izmena u odnosu na tim koji je počeo prethodnu utakmicu u Lučanima. Tako su umesto kapitena Mitrovića i Zeljkovića, štoperski par ovoga puta činili oporavljeni Simović i Šerbečić, dok je suspendovanog Dadića na levoj strani odbrane odmenio novajlija Slaviša Radović. Bilo je promena i u ofanzivnoj liniji “crvenih”. U startnu postavu vratili su se Bevis i Gluščević, dok je Evandro prekomandovan sa mesta levog krila u sam špic napada.

Ova “laka konjica” Šumadinaca, na čelu sa mladim Bogdanom Mirčetićem, koji iz utakmice u utakmicu potvrđuje svoj ogroman talenat, zadavala je puno problema odbrani IMT-a u uvodnim minutima susreta. Brzim i tečnim akcijama po bokovima “crveni” su sa lakoćom probijali prvu linije odbrane beogradskog tima i dolazili u priliku da ozbiljnije ugroze gol iskusnog Nemanje Belića, koji je bio praktično pod baražnom vatrom u prvih dvadesetak minuta utakmice.

Prvu izglednu priliku na utakmici propustio je francuski internacionalac Kilijan Bevis, koji je posle povratne lopte Ćosića šutirao pravo u čuvara mreže IMT-a. Samo dva minuta kasnije Mirčetić je idealno proigrao Gluščevića, koji je isuviše oklevao sa završnim udarcem pruživši na taj način priliku defanzivicima IMT-a da otklone opasnost pred svojim golom. U šansi se potom našao i Brazilac Evandro, koji nije uspeo da kazni kardinalnu grešku Batisa.

Konačno, odbrana IMT-a podlegla je pritisku u 13. minutu, kada je posle povratne lopte Bevisa, Bogdan Mirčetić udarcem iz neposredne blizine doneo prednost kragujevačkom timu. Nepun minut kasnije Gluščević se našao u idealnoj prilici da duplira prednost “crvenih”, ali je iz izgledne pozicije šutirao pored gola.

A onda je ponovo na scenu stupio mladi Mirčetić, koji je posle duge lopte kapitena Simovića majstorski lobovao ne baš idealno postavljenog Belića potrdivši ono što je sportski sektor “crvenih” još odavno znao, a to je da se radi o još jednom vanserijskom talentu i potencijalnom nasledniku Milana Aleksića.

Gosti su nakon katastrofalnog početka utakmice prve znake života počeli da pokazuju tek u finišu prvog poluvremena. Prvo je Nigerijac Lebi udarcem sa ivice šesnaesterca testirao do tog momenta prilično nezposlenog Miloševića, da bi to isto par minuta kasnije učinio i Franzuz Bone, ali je čuvar mreže Radničkog efektnom paradom sprečio promenu na semaforu.

Sve dileme po pitanju pobednika današnjeg fudbalskog dvoboja na stadonu “Lagator” otklonjene su početkom drugog poluvremena, kada su Kragujevčani sa još dva pogotka zapečatili sudbinu beogradskog tima. Brazilac Evandro je u 53. minutu uspešno realizovao opravdano dosuđen kazneni udarac nakon prekršaja nad Ben Hasinom, da bi tačku na sjajno izdanje ekipe trenera Feđe Dudića stavio Slaviša Radović svojim prvencem u crvenom dresu. Odlično se doskorašnji defanzivac Sarajeva snašao nakon prekida koji je izveo Ristić i preciznim udarcem glavom smestio loptu iza Belićevih leđa.

Nakon četvrtog pogotka Šumadinci su spustili ručnu i prepustili posed svom protivniku, koji uprkos terenskoj inicijativi u poslednjih pola sata utakmice nije uspeo da dođe makar do počasnog pogotka. Štaviše, “crveni” su u samom finišu utakmice mogli i do petog gola, ali je udarac Alekseja Golijanina zaustavila stativa.

“Crvenima” je ovaj trijumf doneo značajan skok na tabeli za čak šest pozicija. Kragujevčani su trenutno osmi sa deset sakupljenih bodova, a priliku da potvrde dobro izdanje iz Loznice i uvećaju postojeći bodovni saldo imaće u ponedeljak, kada će pred praznim tribinama stadiona u Gornjem Milanovcu dočekati novajliju u ligi, Tekstilac iz Odžaka.

DUDIĆ: NADAM SE DA JE OVO POČETAK NAŠEG USPONA NA TABELI

Strateg „crvenih“ Feđa Dudić konačno je mogao da odahne. Njegova ekipa je posle dva nesrećna poraza u duelima sa šampionom Srbije Crvenom zvezdom i ekipom Mladosti iz Lučana ponovo zablistala punim sjajem i ubedljivom pobedom nad odličnom ekipom IMT-a nagovestila bolje dane u nastavku prvenstvene trke.

– Jedna jako dobro odigrana utakmica sa naše strane, naročito prvo poluvreme, gde smo u prvih 15-20 minuta postigli dva gola i propustili još sijaset prilika da dodatno uvećamo prednost. Znali smo da ne možemo dopustiti da nam se ponovi situacija iz Lučana, gde smo nakon dobro odigranog prvog poluvremena imali jako loš ulazak u drugi deo utakmice. Dobro smo iskontrolisali tih prvih petnaestak minuta drugog poluvremena i iz jednog kontranapada došli do jedanaesterca i trećeg pogotka, koji je praktično prelomio meč. Do kraja utakmice uspeli smo da postignemo još jedan gol i imali još jednu stopostotnu priliku u finišu da dođemo i do petog pogotka. Ono što me posebno raduje, to je što smo pobedili na način na koji igramo od početka sezone. Držali smo se nekih naših principa u igri i to nam se isplatilo. Istina je da smo nakon neke rezultatske krize, ako se to uopšte može tako nazvati posle minimalnog poraza od Crvene zvezde i utakmice u Lučanima gde smo praktično sami sebe pobedili, bili pod pritiskom, ali su moji igrači odreagovali kako treba i odigrali jednu zaista fenomenalnu utakmicu. Mislim da smo igrom koju smo prikazali večeras pokazali da nam je mesto u gornjem delu tabele. Kolegi Stojanoskom i njegovoj ekipi želim sreću u nastavku prvenstva, a mi se okrećemo ponedeljku i utakmici sa Tekstilcem u nadi da je ovo početak nekog našog uspona na tabeli – konstatovao je Dudić po završetku utakmice.

Trener IMT-a Milan Stojanoski nije želeo previše da komentariše debakl svog tima, istakavši da je Radnički večeras njegovoj ekipi održao, kako je sam rekao, „čas fudbala“.

– Ne bih puno da komentarišem današnju utakmicu. Radnički nam je jednostavno održao čas fudbala. Bili su bolji svih devedeset minuta, kontrolisali utakmicu od prvog do poslednjeg minuta i zasluženo su slavili. Naša je sreća što nam već u nedelju predstoji nova utakmica u kojoj ćemo pokušati da se izvadimo i popravimo utisak. Još jednom sve čestitike kolegi Dudiću i Radničkom na pobedi i želim im da nastave ovako u nastavku prvenstva – izjavio je Stojanoski.

IMT – RADNIČKI 1923 0:4 (0:2)

LOZNICA
“Lagator”.
Gledalaca: 300.
Sudija: Stanko Ostraćanin (Kraljevo).
Pomoćnici: Svetozar Živin, Petar Radić (obojica iz Novog Sada).
Strelci: Mirčetić u 13. i 18, Evandro u 53. minutu iz jednaesterca i Radović u 59. minutu.
Žuti kartoni: Popović (IMT), Ben Hasin (Radnički 1923).

IMT: Belić, Bastaja (od 74. Glišić), Batis, Popović, Konstatinov (od 74. Spremo), Lutovac, Kort (od 77. Krstović), Krstić, Stevanović (od 57. Do Kouto), Bone, Lebi (od 56. Zulfić). Trener: Milan Stojanoski.

RADNIČKI 1923: Milošević, Ćosić, Šerbečić, Simović, Radović, Ristić (od 72. Stankovski), Ben Hasin (od 60. Enlandu), Gluščević (od 71. Bukumira), Mirčetić (od 71. Golijanin), Bevis, Evandro (od 71. Janković). Trener: Feđa Dudić.