Prvenac „studenata“: Zrenjaninci pali u „Jezeru“

Brzo su igrači Ekonomca preboleli težak poraz na gostovanju vicešampionu Srbije Loznici na otvaranju nove sezone u Prvoj futsal ligi Srbiji i odličnim izdanjem na premijeri pred svojim navijačima protiv zrenjinskog SAS-a došli su do prvih prvenstvenih bodova – 4:1 (1:0).

„Studenti“ su odlično otvorili meč i već na isteku drugog minuta stigli su do početne prednosti preko iskusnog Miloša Simića, koji je pogotkom krunisao odličnu solo akciju Alekse Milivojevića.

Ovaj rezultat bio je na snazi sve do 31. minuta, kada je posle udarca kapitena Ekonomca Andreje Stojčevskog lopta zakačila Igora Aranitovića, promenila smer i završila u mreži. Upravo je pomenuti Stojčevski bio strelac trećeg pogotka za kragujevački tim u 37. minutu na asistenciju Saše Digića, koji je prethodno „ukrao“ loptu Živinu.

Do kraja utakmice viđena su još dva pogotka. Najpre je Miloš Maljukan ublažio zaostatak gostiju iz Zrenjanina, da bi tačku na sjajno izdanje i prvi trijumf „studenata“ u novoj sezoni Prve futsal lige Srbije stavio Saša Digić posle odličnog proigravanja od stane kapitena Stojčevskog.

U narednom kolu četu trenera Vidana Bojovića očekuje gostovanje vodećem Novom Pazaru.