Pazarci ugasili pobednički plamen Šumadinaca

Otišli su fudbaleri Radničkog 1923 na megdan starom rivalu, ekipi Novog Pazara, sa namerom da produže niz od dva uzastopna trijumfa, ali su na kraju doživeli reprizu sa prethodnog gostovanja u gradu na Jošanici. Jedna prilično borbena, ujednačena i ne previše sadržajna fudbalska bitka na Gradskom stadionu u Novom Pazaru pripala je domaćinu, koji je bolje iskoristio svoje šanse i došao do trećeg trijumfa u prvenstvu – 2:0 (1:0).

Prosto je neverovatno kakvi su sve pehovi zadesili “crvene” na gostovanju starom rivalu. Kao da je neko prokleo Kragujevčane pred put u Novi Pazar, tek sve ono što je moglo da pođe po zlu za Dudićeve izabranike, pošlo je na ovoj utakmici, počev od poništenog gola u prvom poluvremenu, preko povreda Bogdana Mirčetića i Besima Šerbečića u trenucima kada je Feđa Dudić već izvršio svih pet izmena, pa sve do propuštene prilike za izjednačenje u sudijskoj nadoknadi vremena. Istina, nije ovo bilo najblistavije izdanje “crvenih”, ali se isto tako mora konstatovati da ni domaćin nije ostavio bogzna kakav utisak, samo je eto uspeo bolje da iskoristi svoje prilike.

U želji da iznenadi svog znatno iskusnijeg kolegu Tomislava Sivića, Feđa Dudić odlučio je i ovoga puta da malo promeša karte i izvrši par promena u startnoj postavi. Tako je umesto mladog Lijeskića na gol ponovo stao iskusni Milošević, dok su Radovića i Simovića u poslednjoj liniji zamenili Dadić i kapiten Mitrović. Promena je bilo i u ofanzivnoj liniji. Janković je ustupio mesto Gluščeviću, dok se u samom špicu umesto Brazilca Evandra ponovo našao Kolumbijac Ortiz.

Period uvodnog ispitivanja snaga prekinuo je Mehmed Ćosić, čiji je udarac sa distance na isteku 10. minuta naterao golmana Novog Pazara Stefana Popovića, koga navijači Radničkog dobro pamte iz evropskog dvomeča sa Mornarom iz Bara kada je činio čuda na golu crnogorskog vicešampiona, na prvu intervenciju. Samo par minuta kasnije Popović se našao na novom iskušenju, kada je krajnjim naporom uspeo da osujeti lukav pokušaj Miloša Ristića iz slobodnog udarca.

Zatresla se mreža Pazaraca u 24. minutu posle udarca Luaja Ben Hasina, koji je sa nekih desetak metara šutirao neodbranjivo pod prečku, ali je glavni arbitar Petrović posle kratke konsultacije sa kolegama iz VAR sobe poništio ovaj pogodak internacionalca iz Tunisa zbog ofsajd pozicije u kojoj se prethodno našao Kolumbijac Ortiz.

Sa druge strane, domaćin je iz prvog, ispostaviće se i jedinog udaraca u okvir gola u prvih 45 minuta igre, uspeo da profitira. Holanđanin Antvi je prihvatio loptu na desnoj strani, zatim je prosledio do Đuranovića koji nije previše oklevao i udarcem iz prve pogodio je gornji bliži ugao. Zaista malo remek delo crnogorskog internacionalca, kome je ovo bio drugi pogodak u dresu pazarskih “plavih”.

Pokušao je Dudić serijom izmena na početku drugog poluvremena da razmrda malo svoju ekipu, ali mu to nije pošlo za rukom. Domaćin je u nastavku još više umrtvio igru i sporadičnim šutevima sa distance pokušavao da dođe do drugog pogotka. Jedan takav pokušaj je golman Radničkog 1923 Marko Milošević uspešno osujetio u 59. minutu, kada je zaustavio solidan udarac Vidakovića sa nekih dvadesetak metara, da bi potom iz slične pozicije tukao i kapiten Pazaraca i nekadašnji reprezentativac Srbije Adem Ljajić, ali je lopta završila van okvira gola.

Povreda mladog Mirčetića u 73. minutu i to nakon što je Dudić prethodno izvršio svih pet dozvoljenih izmena svakako je poremetila planove Šumadincima, ali i dala vetar u leđa domaćinu da sa igračem više u polju pokuša da reši utakmicu. Na dobrom putu da to učine bili su u 84. minutu kada se Islamović iskrao po levoj strani, a zatim pokušao da doturi loptu Mesaroviću koji je ostao kratak za korak.

U samom finišu novi peh za Šumadince pošto su ostali i bez stamenog štopera Besima Šerbečića, koji zbog povrede lista nije mogao da nastavi utakmicu. Šerbečić je teren napustio na rukama Brazilca Evandra, a Kragujevčani su morali da nastave utakmicu sa samo devetoricom igrača na terenu.

I pored svih tih silnih pehova “crveni” su mogli do izjednačenja u četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena, kada se posle prekida koji je izveo Ristić u gol šansi našao iskusni Simović, ali je Popović fantasičnom reakcijom sprečio rezultatsko poravnanje.

Tražili su potom igrači Radničkog 1923 od sudije Petrovića da dosudi kazneni udarac zbog igranja rukom Nigerijca Bagibojea, ali je glavni arbitar posle VAR provere procenio da tu ipak nema elemenata za najstrožu kaznu.

U trenucima kada se očekivalo da Petrović da znak za kraj utakmice pukla je kontra domaćih preko kapitena Ljajića, koji je pravovremeno proigrao Bačkulju, a defanzivcu “plavih” nije bilo teško da preciznim udarcem po zemlji sa ivice šesnaesterca zapečati sudbinu Šumadinаca.

Dobra vest za Kragujevčane je da su i pored današnjeg poraza zadržali šesto mesto na tabeli sa 13 osvojenih bodova, koliko su sakupili i TSC i Železničar iz Pančeva.

Naredno kolo donosi još jedan težak izazov za Dudićeve izabranike, s obzirom da im u goste dolazi trenutno četvrtoplasirani Čukarički.

DUDIĆ: ZASLUŽILI SMO DA NAS BOG POGLEDA KOD SIMOVIĆEVE ŠANSE

Nisu “crveni” uspeli da nastave trijumfalni niz i dopišu svoju treću uzastopnu prvenstvenu recku. Pobednički plamen Kragujevčana ugasio je Novi Pazar u jednoj rovovskoj bici na stadionu kraj Jošanice, koju je četa trenera Feđe Dudića nakon niza pehova u poslednjih petnaestak minuta okončala sa devetoricom igrača.

Šef struke “crvenih” Feđa Dudić je u analizi utakmice konstatovao da je domaćin bolje iskoristio svoje prilike, ali isto tako smatra da ne bi bilo nezasluženo da je njegova ekipa uspela da u samom finišu izbegne poraz.

– Čestitam Novom Pazaru na pobedi. Iskoristili su svoje šanse, posebno u prvom poluvremenu, gde su iz jedne jedine izgledne situacije uspeli da dođu do vođstva evro golom Đuranovića. Mi smo u prvom poluvremenu držali posed, imali čak i tu jednu situaciju gde nam je poništen gol. Da smo u toj situaciji poveli, verovatno bi se utakmica dalje odvijala u jednom potpuno drugačijem pravcu. U drugom poluvremenu, do tog sedamdeset i nekog minuta, mi smo opet kontrolisali posed, doduše bez nekih izglednijih prilika, dok se Novi Pazar branio i vrebao na svoju priliku iz kontranapada. I onda nam se dešava ta nesreća da ostanemo bez Mirčetića nakon čega je u nama proradio neki inat i mislim da su ti trenuci kada smo ostali sa desetoricom igrača na terenu bio možda i naš najbolji period igre na današnjoj utakmici. Mislim da smo u situaciji kada smo ostali sa devetoricom igrača zaslužili da nas Bog pogleda kod one Simovićeve šanse, ali je eto Popović još jednom sjajno odreagovao. Bila je tu i jedna sporna situacija kada se gledao VAR, ali nisam je najbolje video da bih mogao da komentarišem. Posle toga na otvorenu odbranu u situaciji “jedanaest na devet” primamo taj drugi gol u poslednjim minutima utakmice – izjavio je Dudić.

Trener Novog Pazara Tomislav Sivić je u najavi utakmice istakao kako će njegova ekipa Kragujevčanima dati dva do tri gola. To obećanje je, kako sam ponosno ističe, uspeo da ispuni na radost nekoliko hiljada pristalica “plavih” na tribinama fudbalskog zdanja u Novom Pazaru.

Jedna dobra, tvrda takmičarska utakmica protiv dobrog protivnika. Bili smo ozbiljni do kraja, a ne samo jedno poluvreme. Održao sam obećanje da ćemo Radničkom dati dva do tri gola i srećan sam zbog toga, kao i zbog svih ovih ljudi koji su srećni zbog naše dobre igre i pobede – poručio je vidno zadovoljni Sivić.

NOVI PAZAR – RADNIČKI 1923 2:0 (1:0)