Mandićev šou na kragujevačkom bazenu: Prvak Evrope prevelik zalogaj za Stevanovićevu četu

Ubedljiv poraz pretrpeli su vaterpolisti Radničkog u duelu sa aktuelnim šampionom Evrope, mađarskim Ferencvarošom, na kragujevačkoj premijeri u Ligi šampiona – 5:12 (2:2, 3:1, 3:0, 4:2). Mađarski „drim-tim“, predvođen srpskim asom Dušanom Mandićem, samo je potvrdio ono što se znalo i pre početka takmičenja, a to je da će i ove sezone biti jedan od glavnih favorita za osvajanje naslova prvaka Evrope.

Radnički je dobro otvorio utakmicu i golovima Strahinje Rašovića i Dušana Vasića stekao početni kapital od dva gola, ali su gosti do završetka prvog perioda zahvaljujući Vendelu Vigvariju i Martonu Vamošu uspeli da vrate rezultatsku ravnotežu. Usledio je desetominutni period „bonance“ u bazenu tokom kojeg su mreže mirovale, da bi pred sam kraj druge četvrtine gosti u silovitom naletu vezali tri pogotka i došli do prve osetnije prednosti na utakmici (5:2), koju je delimično ublažio Lazar Vićković efektnim pogotkom uz zvuk sirene – 5:3.

Drugo poluvreme donosi potpuni raspad sistema u redovima kragujevačkog tima, čemu je u značajnoj meri doprinela i treća lična greška glavne napadačke poluge Šumadinaca Strahinje Rašovića. I dok su se Kragujevčani mučili u pokušajima da pronađu izlaz iz napadačkog ćorskoka, šampion Evrope je nastavljao da se rezultatski odlepljuje. Treću četvrtinu okončao je sa pet golova prednosti (8:3), da bi kraj utakmice dočekao sa velikih „plus 7“ (12:5).

Dušan Mandić je sa četiri postignuta pogotka bio apsolutno centralna figura susreta i ujedno je najzaslužniji za drugi trijumf mađarskog tima u grupnoj fazi Lige šampiona. Savršenu podršku srpski golgeter imao je u mađarskom reprezentativcu Vendelu Vigvariju koji se u strelce upisivao tri puta, a zapaženu rolu imao je i Grk Stilijanos Argiropulos sa dva postignuta pogotka. Isti učinak imao je i Radomir Drašović, najefikasniji u taboru Kragujevčana.

Radnički je pretrpeo drugi poraz u grupnoj fazi Ligi šampiona, tako da će mu biti neophodno da u narednom kolu, koje je na programu 29. oktobra, savlada Dinamo u Gruziji ukoliko želi da sačuva kakve-takve šanse za plasman među osam najboljih.

U međuvremenu, Kragujevčane za vikend očekuje srpski derbi u Regionalnoj ligi protiv Šapca.

Radnički – Ferencvaroš 5:12 (2:2, 1:3, 0:3, 2:4)

Bazen: SPD „Radnički“.
Sudije: Boris Margeta (Slovenija) i Georgios Stavridis (Grčka).

RADNIČKI: Filipović, Rašović 1, Stanojević, F. Janković, Gavrilović, Pijetlović, Drašović 2, Jakšić, Vasić 1, Vićković 1, P. Jakšić, Murišić, Todorovski. Trener: Uroš Stevanović.

FERENCVAROŠ: Sakonji, Mandić 4, Vismeg, Varga 1, Vamoš 1, Di Soma, Fekete 1, Argiropulos 2, Nemet, Vigvari 3, Janšik, De Toro, Bala. Trener: Balaš Njeki