Emilija peta na svetu

Najperspektivniji srpski rvači nisu uspeli da donesu niti jednu medalju sa ovogodišnjeg Svetskog juniorskog prvenstva u španskoj Pontevidi. Najbliža pobedničkom postolju bila je Kragujevčanka Emilija Jakovljević, koja je osvajanjem petog mesta u konkurenciji takmičarki do 68 kilograma ostvarila jedan od najboljih rezultata u istoriji ženskog rvanja u Srbiji kada je reč o svetskim prvenstvima.

Emilija je u osmini finala poražena od Turkinje Ajše Erkan (0:4), koja je u nastavku takmičenja izborila plasman u finale, čime je mladoj Kragujevčanki pružila priliku da se u repesažu bori za bronzu. Krenula je Emilija dobro u repasažu i pobedom nad Ju Jiang iz Tajpena (3:1) stigla na korak do pobedničkog podijuma, ali joj je sve snove o medalji raspršila Poljakinja Karolina Domaščuk, koja je u meču za bronzu slavila sa ubedljivih 7:0.

Zajedno sa Emilijom, Srbiju je na planetarnoj smotri predstavljao i njen rođeni brat Ognjen, koji je u konkurenciji takmičara do 77 kg grčko-rimskim stilom zauzeo deseto mesto. Ognjen je nakon startnog trijumfa nad rumunskim predstavnikom Lulianom Lungom (9:6) u narednoj rundi eliminsan od strane Gruzijca Tornikea Mikeladzea, koji je slavio rezultatom 5:1.