Još jedan trijumf za anale kragujevačkog rukometa (VIDEO)

Radnički je nadogradio već ranije ostvareni istorijski uspeh kluba i rukometa u Kragujevcu. Iako se poigrao s nervima pristalica uspeo je da obezbedi plasman među osam najboljih ekipa u Čelendž kupu.

Dobro pripremljeni i motivisani igrači Sent Otmara uspeli su na startu meča da dođu do dva gola prednosti i činilo se da su u potpunosti analizirali igru Radničkog iz prvog meča. Posle početne nervoze, Radnički je uspostavio ravnotežu na terenu i do 10. minuta uspeo da dođe do dva gola “viška“, ali vrlo brzo usledio je novi preokret.

Nastavak utakmice Kragujevčani su počeli bez isključenog Miljkovića, ali su uspeli u tim trenucima da sačuvaju prednost. Zahvaljujući fantastičnim rolama u drugom poluvremenu, najpre Ivana Šmigića, a potom i nezadrživog Zorana Radojevića Kragujevčani su u 48. minutu došli do rezultata 22:17 i činilo se da je pitanje pobednika uveliko rešeno. Međutim, onda se dogodilo nešto već viđeno u prvom susretu ovih rivala, 3-2-1 odbranom Švajcarci su u potpunosti paralisali domaći tim, pa je pet minuta pre kraja rezultat bio izjednačen – 26:26, a utakmica krajnje otvorena. U preostalom vremenu, nošeni i fantastičnom podrškom sa tribina, igrači Radničkog bili su spretniji i konkretniji tako da su uspeli da i svoj četvrti evropski meč reše u svoju korist.

Radnički – Sent Otmar  30:28  (13:11)

Dvorana: “Jezero“.
Gledalaca: 2.000.
Sudije: Lah i Sok (obojica Slovenija).
Sedmerci: Radnički 1(1), Sent Otmar 2(2).
Isključenja: Radnički 2, Sent Otmar 4 minuta.

RADNIČKI:  Miljković, Đukić 5 (1), Prodanović 2, Janićijević 3, Lojaničić, Zlatanović (9 odbrana), Radojević 7, Tica 1, Petrović, Cvetinović 3, Milinčić 1, Simić,  Brnjas 2, Šmigić 6.

SENT OTMAR: Isenrih (14 odbrana), Engeler 1, Pendić, Hristijan 6, Vild, Keler 1, Liniger 5 (1), Ušik 1, Matijesen 2, Hani, Kindler, Parolo 6, Kil 1, Hojč 4(1).

Igrač utakmice: Zoran Radojević (Radnički).
Semafor: 0:2 (4), 4:3 (8), 6:4 (10), 6:7 (16), 10:9 (25), 15:13 (37), 22:17 (48), 26:26 (55), 28:26 (57).

Izvor: KG sport, zurnal.rs