Radnički na korak od četvrtfinala

Rukometaši Radničkog pobedili su ekipu Sent Otmara iz Sent Galena rezultatom 27:24 (18:11) u prvoj utakmici osmine finala Čelendž kupa. Odličnu partiju pružili su izabranici trenera Slobodana Jokanovića, ali su propustili priliku da zabeleže još ubedljiviju pobedu s obzirom da su na poluvremenu imali sedam golova prednosti. Revanš meč na programu je u subotu od 18.oo časova u dvorani “Jezero“.

Najefikasniji u našoj ekipi bili su Nemanja Cvetinović koji je postigao osam i Milan Đukić sa šest golova. Na golu Radničkog odličan je bio Dejan Zlatanović koji je zabeležio 17 odbrana.

Dvorana: “Jezero“.
Gledalaca: 2.000.
Sudije: Lah i Sok (Slovenija).
Sedmerci: Sent Otmar 3 (1), Radnički 5 (3).
Isključenja: Sent Otmar 2, Radnički 6 minuta.

SENT OTMAR: Isenrih (6 odbrana), Engeler 2, Pendić, Kristijan 3, Vild, Keler 2, Liniger 2, Ušik 3, Matijesen 3, Hani, Kindler (1 odbrana, 1 sedmerac), Parolo 7, Kil, Hojč 2 (1).

RADNIČKI: Miljković, Đukić 6, Prodanović, Janićijević 1, Lojaničić, Zlatanović (16 odbrana, 1 sedmerac), Radojević 4, Tica 4, Petrović (1 sedmerac), Cvetinović 8 (3), Milinčić, Simić, Brnjas 1, Šmigić 3.

Igrač utakmice: Nemanja Cvetinović (Radnički).
Semafor: 3:3 (5), 3:7 (19), 9:16 (27), 13:22 (37), 22:26 (53), 24:27 (58).

Nakon ostvarene pobede zadovoljan je bio trener Radničkog, Slobodan Jokanović:

– Punih 45 minuta smo igrali kao švajcarski sat, ali nismo uspeli da takav ritam izdržimo celu utakmicu. U poslednjih 15 minuta došlo je do pada. Verujem da u revanšu možemo da pružimo još bolju igru koja će nas odvesti u narednu rundu.