Zastava preokretom do pobede u baražu sa Erdoglijom (FOTO)

Boljom igrom u drugom poluvremenu, fudbaleri Zastave danas su na Bubnju u prvom susretu baraža za popunu Prve gradske lige savladali ekipu Erdoglije sa 3:2, iako su gosti vodili sa 2:0. Revanš je na programu u subotu.

Fudbaleri Zastave stekli su prednost u prvom susretu baraža sa Erdoglijom, ali ih očekuje i revanš

Na pomoćnom terenu stadiona na Bubnju, po velikoj vrućini odigrana je prva baražna utakmica za popunu Prve gradske lige Kragujevca, za koju je vladalo veliko interesovanje. Sastali su se domaćin Zastava, koja je zauzela treće mesto u Drugoj gradskoj ligi i ekipa Erdoglije 1931, kao četrnaestoplasirana ekipa u Prvoj gradskoj ligi.

Susret je protekao u dinamičnoj igri, jer su obe ekipe ušle motivisane – Zastava sa željom da se vrati u prvoligaško društvo, a Erdoglija 1931 da zadrži sadašnji status. Gledaoci su videli pet golova, veliki broj žutih kartona i jednu težu povredu gostujućeg igrača.

Igrači Zastave i Erdoglije 1931 pre početka današnjeg baraža na Bubnju

Gosti su nastupili bez kapitena Vlačića i prvog golmana Zekavice, čije je mesto među stativama zauzeo igrač Goran Braksi Petrović, što im nije smetalo da dobro počnu utakmicu i steknu prednost od dva gola, ali su teren na Bubnju napustili poraženi.

Treba napomenuti da je sudija Stoimirović u sedmom minutu dosudio penal za Erdogliju 1931, koji je izveo golman Petrović. Prvi udarac odbranio je golman Lukić, ali je na intervenciju pomoćnika ponovljeno izvođenje udarca sa bele tačke. Ponovo je šutirao Petrović u isti donji desni ugao, ali nije prevario golmana Zastave, koji je izvanredno intervenisao i odbranio i drugi udarac. Samo minut kasnije u kontranapadu Zastava je imala šansu da dođe u vođstvo, ali šut Dušana Petrovića zaustavila stativa.

Sa druge strane, Erdoglija 1931 je postigla gol koji je zbog ofsajd pozicije poništen. Ipak gosti su u 18. minutu došli do prednosti neobičnim pogotkom. Sa desne strane, skoro sa ugla odakle se izvode korneri, šutirao je Aleksandar Marinković i preko golmana Lukića pogodio gornji suprotni ugao. To je bio mali šok za igrače Zastave, koji su u 30. minutu napravili i drugi penal kada je Srećko Lazović oborio Rakića u svom kaznenom prostoru. Siguran izvođač drugog jedanaesterca za Erdogliju 1931 bio je Grabovac, koji je duplirao vođstvo svoje ekipe.

Igrači Erdoglije 1931 imali su peh i u 37. minutu, jer su ostali bez strelca prvog pogotka i jednog od najzapaženijih igrača na terenu. U duelu sa Tanskovićem iz Zastave teže je povređen Marinković, koji je iznet sa terena. Intervenisala je i služba Hitne pomoći i on je zbrinut u Medicinskom centru, gde mu je izvršena operacija.

Kod vođstva od 2:0 povređen je strelac Erdoglije Marinković, kome je ukazana pomoć u
bolnici

Međutim, drugi pogodak gostiju kao da je dao „vetar u leđa“ domaćinu da se „probudi“ i krene na sve ili ništa. Upornost igrača Zastave isplatila se u 41. minutu, kada je Arsenijević iz gužve pred golom savladao Petrovića i smanjio rezultat na 1:2.

Posle odmora fudbaleri Zastave preuzeli su inicijativu i kontrolisali igru, što im je omogućilo da preokrenu rezultat u svoju korist. U 53. minutu, posle kornera sa leve strane, u petercu je lopta zakačila jednog igrača gostiju i prevarila golmana Petrovića za 2:2.

Na terenu na Bubnju velika vrućina nije omela igrače da postignu pet golova

Domaći tim vršio je pritisak na gol Erdoglije 1931, ali su šanse za preokret propustili Arsenijević u 73. i Mitrović u 78. minutu. Ipak, pet minuta kasnije Mitrović, jedan od najiskusnijih u redovima Zastave, bio je precizniji i svojim drugim pogotkom na utakmici doneo pobedu Zastavi od 3:2. Sa desne strane centrirao je Dušan Petrović, golman Erdoglije 1931 prilikom intervencije ispustio loptu, što je iskoristio iskusni napadač sa Bubnja i sproveo je u mrežu iz gužve sa svega tri-četiri metra.

Nastala je velika radost igrača Zastave, čiji su uspeh pozdravili i navijači, koji su došli u većem broju da ih podrže.

Gledaoci su pozdravili dobru igru u drugom poluvremenu i pobedu Zastave

ZASTAVA – ERDOGLIJA 1931 3:2 (1:2)

Pomoćni teren stadiona Bubanj.
Gledalaca: 150.
Sudija: Lazar Stoimirović.
Pomoćnici: Aranđel Raković, Lazar Radojković (svi iz Kragujevca).
Strelci: Arsenijević u 41, M. Mitrović u 53. i 85. minutu za Zastavu, a Marinković u 18. i Grabovac u 30. minutu iz jedanaesterca za Erdogliju.
Žuti kartoni: Lukić, Stanojević, Tanasković, Živković, M. Mitrović (Zastava), Ristić, Stepanović (Erdoglija).

ZASTAVA: Lukić, Tanasković, M. Živanović (od 55. L. Živković), Petrović, Arsenijević (od 88. Pavlović), M. Mitrović, Simić, Stefan Lazović, Srećko Lazović, Đurić, Živković.

ERDOGLIJA 1931: G. Petrović, Sekulić, Živanović, M. Petrović, Lazarević, Rakić, Janjoš, Grabovac, Stepanović (od 70. Jevtović), Marinković (od 39. Tomašević), Đoković.

Revanš susret baraža za četrnaestog člana Prve gradske lige odigraće se u subotu na stadionu u MZ „21. oktobar“ sa početkom u 17,30 časova. Za opstanak u ligi Erdogliji je potrebna pobeda od dva gola razlike ili bez primljenog pogotka, a Zastavi za plasman u viši rang odgovara i nerešen rezultat.