„Tigrice“ na korak od prolaska u treće kolo KPK

zrk-radnicki

Rukometašice Radničkog nalaze se na korak od plasmana u treće kolo Kupa pobednika kupova, pošto su večeras, u prvoj utakmici drugog kola ovog takmičenja, savladale u svom „Jezeru“ italijansku ekipu Jomi iz Salerna rezultatom 35:22 (17:11).

Vidno spremne i motivisane rukometašice šampiona Srbije veoma brzo su nametnule svoj ritam igre i već na poluvremenu imale odgovarajuću zalihu od šest poena prednosti – 17:11.

U nastavku su popularne „Tigrice“ samo uvećale svoje vođstvo do konačnih 35:22, tako da bi sutrašnji revanš, koji se takođe igra u Kragujevcu, trebao da bude samo formalnost.

Anđela Janjušević sa 8 postignutih golova i Jovana Risović sa 16 odbranjenih udaraca bile su svakako najzaslužnije za pobedu kragujevačkog tima, uz takođe sjajnu Sanju Radosavljević koja je metu pogađala 7 puta. Kod gošći iz Salerna, Jokanovićeva je jedina zaslužila prelaznu ocenu, postigavši 6 pogodaka.

Revanš je na programu sutra u „Jezeru“ sa početkom u 17 časova.

ŽRK Radnički Kragujevac – PDD Jomi Salerno 35:22 (17:11)

Kragujevac
Dvorana: „Jezero“.
Gledalaca: 300
Sudije: Konstantin Eršov,Anton Pavliukov (RUS)
Sedmerci:  Radnički 4 (4), Jomi  12 (8)
Isključenja: Radnički 16 min, Jomi 8 min

RADNIČKI: Ćosić (4 odbrane), Petrović 5, Stojković, Prijović 3, Tanić, Radosavljević S. 7,. Radović 1, Stajković (odbrane), Simić 1, Lukić 2, Risović (16 odbrana), Dukić 4,Tatar 1, Kulić, Todorović 3, Janjušević 8.

JOMI SALERNO: Ferrari (5 odbrana), Avram 4, Coppola 5, Jokanović 6, Lamberti, Napoletano 2, Iacovello, Pavlyk 3, Benincasa, Lauretti, Casale 2, Lambiase.

Druga utakmica se igra sutra u nedelju 25.oktobra u 17 časova.