Šumadinci raspucani u prvoj proveri na Zlatiboru: Poker golova u mreži bosanskog premijerligaša

U prvoj proveri snaga na Zlatiboru, fudbaleri Radničkog 1923 sinoć su na stadionu “Švajcarija” savladali člana Premijer lige BiH, Slogu iz Doboja, rezultatom 4:2 (3:0). Bilo je ovo još jedno efikasno izdanje ekipe trenera Feđe Dudića, koja polako hvata pravi takmičarski ritam pred početak nove takmičarske sezone.

“Crveni” su utakmicu počeli u maltene najjačem sastavu, koji se ispostavio prejakim za prošle sezone sedmoplasirani tim Premijer lige BiH. Jakim ritmom i visokim presingom Dudićevi izabranici su konstantno opterećivali defanzivnu liniju ekipe iz Doboja, koja je konačno podlegla pritisku u 26. minutu, kada je posle udarca Bevisa i intervencije golmana Sloge Pavlovića, Kolumbijac Dilan Ortiz odbijenu loptu sproveo u mrežu.

Nakon stečenog vođstva sve je dalje išlo kao voda za Kragujevčane, koji su do odlaska na odmor još dva puta tresli mrežu svog rivala. Najpre je mladi Milan Aleksić u 42. minutu pokazao zbog čega ga juri pola Evrope, sa par veštih driblinga se na malom prostoru oslobodio dvojice protivničkih igrača, a zatim hladnokrvno smestio loptu iza leđa nemoćnog Pavlovića. Do odlaska na predah u listu strelaca stigao je da se upiše i desni bek “crvenih” Mehmed Ćosić, koji se pravovremeno ubacio iz drugog plana i preciznim hicem sa ivice kaznenog prostora pogodio donji levi ugao protivničkog gola.

Početak drugog poluvremena doneo je nastavak goleade. Potencijalni A reprezentativac Srbije Matija Gluščević je samo dva minuta po ulasku u igru umakao defanzivcima Sloge, sa lakoćom zaobišao Gučmazova, koji je na poluvremenu zamenio Pavlovića među stativima, i bez većih problema poslao loptu u nebranjenu mrežu.

Spustili su “crveni” tada ručnu, usporili malo ritam igre, što je ekipa iz Doboja iskoristila da golovima Karaća i Ristića ublaži visok poraz.

Trener Dudić je i ovoga puta pružio priliku maltene svim igračima koje je poveo na završni deo priprema, naravno uz pažljivo doziranu minutažu. “Crveni” su tako prvo poluvreme počeli u sledećem sastavu: Leković, Ćosić, Šerbečić, Simović, Dadić, Ristić, Aleksić, Vižđi, Vidosavljević, Bevis, Ortiz, da bi u nastavku priliku dobili i Mladenović, Lijeskić, Suma, Zeljković, Mitrović, Bulatović, Milojević, Bukumira, Mirčetić, Gluščević, Evandro, Turaj i Rošević.

Kragujevčane u utorak očekuje najjača provera u dosadašnjem delu priprema, duel sa prvakom Kipra i učesnikom kvalifikacija za Ligu šampiona Apoela iz Nikozije.