Srbija se spasila poraza na Bubnju (FOTO)

U poslednjem jesenjem kolu Prve gradske lige Kragujevca, fudbaleri Zastave uspeli su da zaustave pobedničku seriju Srbije iz Ilićeva, igrajući 2:2, iako su dva puta bili u vođstvu. Titulu jesenjeg prvaka osvojio je Borac iz Drenovca, koji je u Pajazitovu pobedio Mladost sa 2:1.

Fudbaleri Zastave remijem sa Srbijom „pomogli“ Borcu da osvoji titulu jesenjeg prvaka

Iako su došli kao favoriti, fudbaleri drugolasirane Srbije nisu uspeli da zabeleže petu pobedu u nizu i sa istim brojem bodova podele prvo mesto sa Drenovčanima. Međutim, izabranici trenera Danijela Spasića nisu opravdali očekivanja i na tvrdom pomoćnom terenu na Bubnju, na kome je bilo više peska nego trave, nisu prikazali svoju igru koju neguju. Za protivnika su imali raspoloženu ekipu Zastave sa dvojicom veterana, Željkom i Milanom Mitrovićem, koji su se borili kao mladići, jer je njihova ekipa olako prethodno izgubila neke bodove i završila u donjem delu tabele, pa su želeli pobedu.

Fudbaleri Zastave na najbolji način su otvorili utakmicu. Krenuli su napadački i brzim pogotkom iznenadili favorizovanu ekipu Srbije. Odigrali su čvrsto u odbrani sa dugim loptama i brzim kontrama, što im se isplatilo.

Prvi ozbiljniji napad krunisan je vođstvom domaćina zahvaljujući veoma efektnom pogotku Lazara Veselinovića, inače sina poznatog kragujevačkog fudbalera Zorana, popularnog Vese, koji je više godina igrao za Zastavu, a nosio i dres Radničkog. Ovaj mladić borio se i u odbrani i napadu, a u 5. minutu iz okreta je zahvatio loptu preko glave sa 16 metara i pogodio desni donji ugao golmana Srbije Radovića.

Lazar Veselinović, dvostruki strelac, efektnim pogotkom brzo doveo Zastavu u vođstvo i
obezbedio važan bod domaćinu

To je poremetilo neke planove u igri gostiju, a igrače Zastave motivisalo da krenu u otvorenu borbu sa bolje pripremljenom ekipom Srbije. Međutim, igrači iz Ilićeva brzo su se oporavili od ovog neočekivanog pogotka i krenuli da opsedaju gol Lukića. U 15. minutu Živković je šutirao sa 16 metara, a kratko odbijena lopta od golmana došla do iskusnog Vukosavljevića čiji je udarac izblokiran. Desetak minuta kasnije Jotović je, posle udarca iz ugla, šutirao iz prve, ali je lopta završila koji santimetar pored stative.

U finišu prvog poluvremena, Srdić i Vukosavljević su pokušali da savladaju Lukića i izjednače, ali je Zastava, ipak, otišla na odmor sa golom prednosti.

Igrači Srbije prekinuli uspešnu seriju i umesto pobede spašavali se od poraza na Bubnju

U drugom poluvremenu gledaoci su videli još borbeniju igru obe ekipe, krunisanu sa tri pogotka. Srbija je preuzela igru u svoje ruke, a domaći tim bio prinuđen da brani stečenu prednost.  U 50. minutu u šansi je bio Jotović, kada je preko leve strane izašao pred golmana Lukića, koji mu je pošao u susret i padom u noge sprečio pogodak izbijanjem lopte u korner. Tri minuta kasnije Vukosavljević je oklevao u petercu Zastave i njegov udarac je izblokiran.

U 67. minutu Jotović je sa 25 metara opalio kao iz topa, ali je bio zamalo neprecizan. Tri minuta kasnije bio je precizniji i izjednačio na 1:1. Iskusni strelac Srbije dobro je reagovao na proigravanje Živkovića i matirao nemoćnog golmana Zastave.

U 72. minutu, na drugoj strani ofanzivni Veselinović je iskoristio nesporazum u odbrani Srbije, osvojio loptu i svojim drugim pogotkom ponovo doveo domaćina u vođstvo od 2:1.

Fudbaleri iz Ilićeva nisu se mirili sa porazom i ponovo su nastavili sa pritiskom na gol Zastave, što su materijalizovali drugim pogotkom za izjednačenje. Posle odigrane pas igre, „desetka“ gostiju Jotović je utrčao pored odbrane i razornim udarcem iskosa sa leve strane pogodio suprotni gornji ugao.

Fudbaleri Srbije (beli dresovi) nisu iskoristili šanse i ostali bez očekivane pobede

To je bio period igre kada je Zastava bila prinuđena da brani i remi. Tom  prilikom istakao se golman Lukić, koji je odbranio dva jaka udarca Jotovića i Živkovića, pa je susret na Bubnju završen podelom bodova 2:2.

Ostalo je na kraju da žale obe ekipe za pobedom i to Zastava koja je imala ceo plen u rukama, i Srbija, što zbog bolje igre nije uspela da postigne pobedonosni pogodak i zabeleži očekivanu „trojku“ za kraj jesenje polusezone.

ZASTAVA – SRBIJA 2:2 (1:0)

Stadion: Pomoćni teren na Bubnju.
Gledalaca: 50.
Sudija: Darko Petrović.
Pomoćnici: Vladimir Topalović, Jovan Nedović (svi iz Kragujevca).
Strelci: Veselinović u 5 i 70. za Zastavu, a Živković u 72. i Jotović u 78. minutu za Srbiju.
Žuti kartoni: Marković, Gušani (Srbija).

ZASTAVA: Lukić, Lazović, Živanović, Vasov (od 90. Stošić), Veselinović, Čekrlić (od 57. Erić), Arsenijević, Osmani, M. Mitrović, Ž. Mitrović, Stojanović.

SRBIJA: Radović, Srdić (od 46. Vištić), Stefanović (od 46. Gušani),  Furtula, Kuč, Marković (od 50. Matovič), Jotović, Vukosavljević, Aksentijević, Živković, Jokić.

Borac iz Drenovca jesenji prvak

Fudbaleri Borca preokretom rezultata u Pajazitovu osigurali titulu jesenjeg prvaka

Pobedu u gostima u Pajazitovu zabeležio je i lider na tabeli Borac iz Drenovca od 3:2 protiv domaće Mladosti, koja je u drugom minutu povela sa 1:0 pogotkom Đorđa Stevanovića. Drenovčani su izjednačili u 33. minutu golom Dragan Nikolića, a sedam minuta kanije Andreja Kostadinović je preokrenuo rezultat u korist Borca.

U 79. minutu Petar Todorović je izjednačio na 2:2, a u 88. minutu drugim pogotkom na utakmici Nikolić je „overio“ pobedu i jesenju titulu Drenovčana za 3:2.

U ostalim susretima 13. kola Prve gradske lige postignuti su sledeći rezultati: Sloboda – Sloga (D) 4:0,  Jedinstvo – Kolonija 0:2, Šumadija 1934 – Šumadinac KG 1:2, Pobeda – Maršić 2:1, Bagremar – Kutlovo 0:3.

Jesenji prvak je Borac iz Drenovca sa 34, a Srbija na drugom mestu osvojila je dva boda manje.

Tabela na kraju jesenje polusezone u Prvoj gradskoj ligi (Foto: FSGKG)