Šampionke nedostižne za borbene Kragujevčanke

Solidno izdanje rukometašica Radničkog na gostovanju aktuelnom šampionu Srbije, ekipi Jagodine, u premijernoj utakmici 12. runde Super lige Srbije, ali nažalost nedovoljno da se izbegne osmi poraz u sezoni – 21:30 (12:16).

Već unapred prežaljene Kragujevčanke dostojno su se suprotstavile braniocu titule i trenutnom lideru prvenstva, posebno u prvih pola sata igre, ali su sredinom drugog poluvremena počele da zaostaju, te su na kraju doživele možda i previsok poraz s obzirom na prikazanu igru u ovoj utakmici.

Sve do finiša prvog poluvremena ekipe su se smenjivale u vođstvu, a onda su Jagodinke neposredno pred odlazak na pauzu pojačale ritam i stekle prvi ozbiljniji kapital od četiri gola razlike – 16:12.

Trgle su se gošće početkom drugog poluvremena i prišle na samo gol zaostatka (17:16), ali su potom domaće, baš kao i finišu prvog dela, ponovo dodale gas i u silovitom naletu stigle do maksimalnih „plus 6“ (22:16). Bio je to početak kraja za učenice trenera Radosavljevića, koje su na kraju ostale „zaleđene“ na „minus 9“ – 30:21.

Aneta Adžić i Srna Sukur bile su golgeterski najraspoloženije u pobedničkom sastavu sa po 8 postignutih pogodaka, dok se u ekipi Radničkog istakla Helena Inđić sa 7.

Rukometašice Radničkog su ovim porazom ostale prikovane za osmu poziciju na prvenstvenoj lestvici sa šest osvojenih bodova, a u narednom kolu ih očekuje novo gostovanje, ovoga puta u Nišu, gde će odmeriti snage sa dobro poznatim rivalom, ekipom Naise.