Potop Pobede u Beloševcu

U 21. kolu Srpske lige “Zapad“, fudbaleri Pobede doživeli su ubedljiv poraz na svom terenu od Partizana rezultatom 4:1 (1:1).

Još jedan ubedljiv poraz Pobede koja je u samo dve poslednje utakmice uspela da primi čak deset golova.

Na ovom meču Beloševčani su nastupili bez povređenih golmana Vranića i Rakića, kao i suspendovanog Nikolića, tako da ovaj tim nije ličio na sebe. To su znalački iskoristili gosti iz Bumbarevog brda i osvojili značajne bodove u borbi za opstanak.

Glavnu reč imao je Kragujevčanin, dvostruki strelac Tankosić, kao i internacionalni sudija Lukić koja nije dosudila kazneni udarac za Pobedu u 38.minutu, kada je golman Vujović imao kontakt sa mladim napadačem Pobede Đuričićem, nakon čega je isti zaradio povredu ramena i napustio igru. To je unelo nervozu u redovima domaćina koja je kulminirala sa dva isključenja.

Gosti su prvi poveli u 3.minutu nakon centaršuta Aleksandrića i gola glavom Tankosića. Izjednačio je Vukomanović u 43.minutu, pošto je iskoristio kiks golmana Partizana Vujovića. Nastavak je pripao brojačano jačim gostima, koji su poveli u 50 minutu prelepim golom Tankosića, koji je okrenut leđima uspeo da lobuje golmana Glavičanina.

Do kraja u strelce se upisuju Ljubisavljević u 73. i Čabak u 76.minutu nakon grubih grešaka odbrane Pobede, za ubedljivu pobedu Bumbara u Beloševcu.

Pobeda – Partizan (B.B) 1:4 (1:1)

BELOŠEVAC
Igralište pored pruge.
Gledalaca: 250
Sudija: Biljana Lukić (Valjevo)
Žuti kartoni: Marković, Stojanović, Popović (Pobeda), Aleksandrić, Ljubisavljević, Manić (Partizan)
Crveni kartoni: Popović (Pobeda) 63, trener Pobede Kovačević 65.minut.

POBEDA: Glavičanin, Bjelanović, Lepović, Avdić, Ljujić, Vukomanović, Jeremić (Pejčinović), Stojanović (Knežević, Đuričić (Kostadinović), Popović, Marković.

PARTIZAN: Vujović, Radovančević (Gajović), Marić (Jevtović), Zucović, Đurić, Radojković, Čabak, Milenković, Petrović, Tankosić, Aleksandrić (Ljubisavljević).

Igrač utakmice: Petar Tankosić (Partizan)

Pobeda sada zauzima šestu poziciju sa 32 boda, a u narednom kolu biće gost trećeplasiranom Mladom radniku u Požarevcu.

Izvor: Željko Marinković