Apsolutna dominacija kragujevačkih triatlonaca u Vršcu

Članovi Kluba ekstremnih sportova Kragujevac, Strahinja Trakić i Iva Pavlović, pobednici su ovogodišnjeg „Vršac Windy duatlona“, prve trke ovogodišnjeg Kupa Srbije u triatlonu. Trakić je bio bez premca u apsolutnoj kategoriji kod muškaraca, dok je Iva Pavlović bila najuspešnija u konkurenciji dama.

Za Strahinju Trakića trka u Vršcu predstavljala je lagano zagrevanje pred početak nove sezone triatlon takmičenja. Višestruki prvak Srbije i državni rekorder u disciplini „ajronmen“ je trku koja se sastojala od 5 200 metara trčanja, 20 kilometara vožnje bicikle i još 2 600 metara trčanja završio za nešto manje od sat vremena – 58:27. Drugoplasirani Ciprijan Balanesku iz Rumunije na cilj je stigao sa skoro šest minuta zaostatka u odnosu na Trakića (1:04:10), dok je treće mesto zauzeo Rus Vladimir Jurovskij sa vremenom 1:05:14.

Sjajan nastup u Vršcu imala je i Iva Pavlović. Mlada Kragujevčanka, koja još uvek nije prerasla juniorski uzrast, bila je najbrža u konkurenciji dama sa pobedničkim vremenom 1:09:10. Kao drugoplasirana kroz cilj je prošla članica STU Sava iz Sremske Mitrovice Lana Gavrilović (1:10:18), dok je treće mesto pripalo Nataliji Šešliji iz novosadskog Triogy Racinga (1:16:37).

Dominaciju kragujevačkih triatlonaca na ovom takmičenju zaokružili su Maša Marković i Petar Pavlović, koji su bili najuspešniji u svojim uzrasnim kategorijama. Maši je pripalo prvo mesto u konkurenciji kadetkinja, dok je Petar bio najbolji u uzrastu pionira.