Zvezda žestoko kaznila promašaje Radničkog

Fudbaleri Radničkog eleminisani su u šesnaestini finala Kupa Srbije, nakon što su večeras poraženi na „Marakani“ od Crvene zvezde sa 3:0 (1:0). Iako se rezultat na kraju meča čini previsok, igrači Radničkog su pružili i više nego dostojan otpor crveno-belima.

Oba tima su u ovaj meč ušla u kombinovanim sastavima. Radnički nije mogao da računa na povređene Kneževića i Ivana Petrovića, pa su šansu od starta dobili Simović i Kovačević, a trener Ivančević je i priliku između stativa pružio Marku Šimiću umesto Ognjena Čančarevića.

Prvo poluvreme je bilo poprilično razočaravajuće, iako je burno počelo nakon što je Rosić zakačio laktom Luku Milunovića, koji je obliven krvlju morao da zatraži lekarsku intervenciju.

U 8. minutu Slavko Marić ruši Kasalicu na ivici kaznenog prostora, što je bilo dovoljno da glavni sudija meča Ninoslav Spasić pokaže na belu tačku. Siguran egzekutor najstrože kazne bio je kapiten crveno-belih Nenad Milijaš.

Radnički je veoma brzo mogao da dođe do izjednačenja, zahvaljujući kiksu rezervnog golmana Zvezde Vesića nakon udarca Krivokapića, ali je lopta ipak otišla preko gola. U 18. minutu dobra kombinacija igrača Zvezde, koju Milunović završava udarcem pored gola. U 38. minutu opet nesigurni golman Zvezde dovodi svoj tim u neprijatnu situaciju. Posle jednog kornera Radničkog loše je intervenisao i odbio loptu do Kovačevića, ali je udarac mladog fudbalera Radničkog izblokiran. Sam finiš prvog poluvremena pripao je Kragujevčanima, ali izabranici Radmila Ivančevića nisu uspevali da tu terensku inicijativu krunišu golom.

Start drugog poluvremena konačno donosi malo živosti. U 47. minutu kolosalna šansa za Kragujevčane. Odlično je kontru povukao Marić, uposlio Simovića koji preciznim centaršutom pronalazi Spalevića, ali njegov udarac glavom na čudesan način zaustavlja Vesić. Dva minuta kasnije uzvraća Zvezda preko Kasalice, međutim njegov šut završava preko gola. U 50. minutu Spalević je iz velike daljine pokušao da iznenadi Vesića, ali je zamalo bio neprecizan.

I onda sledi kazna. Igrao se 55. minut kada je Dauda pronašao usamljenog Nikolu Mijailovića na levoj strani, koji snažnim udarcem uspeva da poveća prednost svog tima.

Upravo je ulazak Daude umesto indisponiranog Onjila doneo pomak u Zvezdinoj igri, pa je odbrana Radničkog imala dosta muka da zadržio raspoloženog Nigerijca. Primljeni gol demoralisao je igrače Radničkog, što je domaća ekipa mogla da iskoristi u 63. minutu, ali je udarce Milijaša i Milunovića uspeo nekako da zaustavi Šimić.

I onda dolazi 64. minut i još jedna stopostotna šansa za Kragujevčane.  Krivokapić je maestralno „protnuo“ loptu iza leđa odbrane Zvezde do Darka Spalevića, koji se opet našao u idealnoj prilici da savlada golmana Vesića, ali je čuvar mreže crveno-belih uspeo da uđe u šut kapitenu Radničkog i spasi još jedan siguran gol. U 69. minutu dobra akcija Radničkog po levoj strani preko danas jako dobrog Simovića, koji je „zavrnuo“ loptu u šesnaesterac domaćina, ali ni Krivokapić, ni Petronijević nisu uspeli da završe taj napad golom.

U 74. minutu poluprilika za Pečnika, ali njegov udarac iz jako teške pozicije nije ozbiljno ugrozio Šimića. U 87. minutu opasan pokušaj Milunovića iz slobodnog udarca, ali njegov šut završava tik pored desne stative gola Radničkog. Već u sledećem napadu preti Dauda, ali se okliznuo u odsudnom trenutku.

Tačku na ovaj meč stavio je Krneta nakon kornera u 89. minutu, kada je dobro reagovao na prvoj stativi i smestio loptu u mrežu Kragujevčana. Poslednju priliku na meču imali su crveno-beli u 93. minutu preko Milunovića, ali je ostalo 3:0.

Kada se sve sumira, čini se da Radnički po prikazanoj igri nije zaslužio ovako ubedljiv poraz. Činjenica je da su Kragujevčani pružili žestok otpor favorizovanom domaćinu i imali više od igre u pojedinim trenucima. Ipak, propuštene šanse koštale su tim Radmila Ivančevića preskupo na kraju meča.

Već u subotu Radnički očekuje još jedan težak meč, ovaj put u Jelen Super ligi, pošto gostuju ekipi Vojvodine u Novom Sadu.

Crvena zvezda – Radnički 1923 Stadion: Crvene zvezde Gledalaca: 4661 Sudija: Ninoslav Spasić (Surdulica) Strelci: Milijaš 9, Mijailović 55, Krneta 89. Crvena zvezda: Vesić, Vešović, Lazić, Krneta, Mijailović (od 85. Mladenović), Milijaš, Gogić, Pečnik, Milunović, Kasalica (od 75. Kasalica), Onjilo (od 46. Dauda). Trener: Slaviša Stojanović. Radnički 1923: Šimić, Pavlović, Marić, Tintor, Rosić, Kovačević, Petronijević (od 80. Porkari), Beljić, Krivokapić (od 88. Medović), Simović, Spalević (od 88. Andrić) Trener: Radmilo Ivančević.Pročitajte više: http://www.sportal.rs/news.php?news=112615

CRVENA ZVEZDA – RADNIČKI 1923 3:0 (1:0)

BEOGRAD
Stadion: Marakana
Gledalaca: 4661
Sudija: Ninoslav Spasić (Surdulica).
Žuti kartoni: Mijailović, Milunović (Crvena zvezda), Spalević, Rosić (Radnički 1923)
Strelci: 1:0 Milijaš 9 (iz jedanaesterca), 2:0 Mijailović 55, 3:0 Krneta u 89. minutu.

CRVENA ZVEZDA: Vesić, Vešović, Krneta, Lazić, Mijailović (od 83. Mladenović), Gogić, Milijaš, Pečnik, Milunović, Kasalica (od 75. Mirić), Onjilo (od 46. Dauda).

RADNIČKI 1923: Šimić, Pavlović, Tintor, Rosić, Marić, Krivokapić (od 86. Nedović), Kovačević, Beljić, Petronijević (od 80. Porkari), Simović, Spalević (od 86. Andrić).