Zvezda zaustavila Radnički

U derbiju drugog dela sezone, vaterpolisti Radničkog poraženi su od Crvene zvezde, na „Tašmajdanu“, rezultatom 10:8, i tako prepustili „crveno-belima“ prvo mesto. Kako su na svom bazenu prethodno pobedili Beograđane sa 8:7, u ovom duelu, Kragujevčanima je za odbranu liderske pozicije, koja donosi i prednost domaćeg terena u plej-ofu, bio dovoljan i poraz sa golom razlike, ali nisu uspeli da do njega dođu.

Zbog velikog uloga koji je nosila ova utakmica, timovi su startovali vrlo nervozno, pa je prvi gol viđen tek 25 sekundi pre kraja prvog perioda, kada je Viktor Rašović iskoristio igrača više.

Početkom drugog dela Zvezda je stigla do željenih „plus dva“, golom Borisa Vapenskog iz situacije kada je njegov tim imao dva igrača više u bazenu, ali je sredinom ove deonice Filip Filipović postigao prvi gol za goste (2:1). Do velikog odmora u strelce su se upisali Džon Man i Đorđe Filipović, pa se u drugi deo susreta ušlo sa rezultatom 3:2.

Kragujevčani su izjednačili na startu drugog dela, preko Miloša Korolije (3:3), ali su se „crveno-beli“ u finišu treće četvrtine odlepili na tri gola „viška“ (7:4). Ipak, hrvatski internacionalac Damir Burić postarao se da njegov tim u poslednju četvrtinu uđe sa dva gola zaostatka – 7:5.

Činilio se da je sve gotovo kada je Strahinja Rašović na startu četvrtog perioda vezao dva gola, za maksimalnu prednost (9:5), međutim, nisu se predavali izabranici Dejana Jovovića. Pogocima Filipa Filipovića, Srđana Vuksanovića i Aleksandra Ćirića, prišli su na „minus jedan“, dva minuta pre kraja, ali je odmah zatim Marko Avramović doneo Zvezdi željenu pobedu od dva gola. Mogli su Kragujevčani u finišu do minimalnog poraza, ali se šutu u poslednjim trenucima isprečila stativa.

U poraženom timu najefikasniji bio je Filip Filipović sa dva gola, dok su se po jednom u strelce upisali Damir Burić, Miloš Korolija, Miloš Miličić, Aleksandar Ćirić, Đorđe Filipović i Srđan Vuksanović. Na drugoj strani po dva gola dali su Strahinja Rašović, Boris Vapenski i Džon Man, a jedan Petar Ivošević, Marko Avramović, Viktor Rašović i Andrija Prlainović.

Radničkom je ovo bio prvi poraz u sezoni, posle 11 vezanih pobeda. U preostala dva kola ligaškog dela takmičenja Zvezdi predstoje utakmice sa Vojvodinom i Banjicom, a Radničkom sa Banjicom i Dunavom.

Crvena zvezda – Radnički Kon Tiki 10:8 (1:0, 2:2, 4:3, 3:3)

Bazen: „Tašmajdan“.
Gledalaca: 1.300.
Sudije: Putniković i Raković.
Igrač više: Crvena zvezda 10(4) Radnički 16(7).
Dva igrača više: Crvena zvezda 2(1), Radnički 1(1).
Peterci: Crvena zvezda 1(0), Radnički 1(0).

CRVENA ZVEZDA: Šefik, S. Rašović 2, Rađen, Ivošević 1, Kljajević, Vukčević, Avramović 1, V. Rašović 1, Ranđelović, Vapenski 2, Prlainović 1, Man 2, Draksimović, Milićević. Trener: Savić.

RADNIČKI KON TIKI: Radić, Burić 1, B. Popović, Korolija 1, Ćirković, Miličić 1, Ćirić 1, Basara, Zloković, F. Filipović 2, Marković, Đ. Filipović 1, S. Popović, Vuksanović 1.