Zvezda slavila u Kragujevcu

Košarkašice Radničkog poražene su od Crvene zvezde 88:77 (19:23, 30:20, 22:18, 17:16), u derbiju 18. kola Prve A lige.

Kragujevčanke su bolje počele utakmicu u hali “Gordana Goca Bogojević“. Na polovini prve deonice imale su vođstvo 13:6, ali su već u 13. minutu gošće iz Beograda anulirale tu prednost i preokrenule rezultat u svoju korist. Tri minuta kasnije Zvezda dolazi do “plus osam“ – 47:39, što je bila i najveća prednost jednog tima u prvom poluvremenu.

Nakon odmora, izabranice trenera Vesne Despotović pokušale su da uhvate priključak i prišle su na 47:51. Međutim, Beronja je pogodila za tri, a domaće su vezale dve izgubljene lopte, pa je prednost crveno-belih dostigla i dvocifrene okvire (49:59, u 25. minutu).

Poslednji pokušaj da nešto urade na ovom meču Kragujevčanke su imale u 33. minutu, kada su prišle na “minus šest“ – 67:73. Usledila je serija gošći 11-2, čime su otklonjene sve dileme oko pobednika.

Najefikasnija u pobedničkom timu bila je Tina Jovanović sa 22 poena. Crvendakić je dodala 20, a Matić 15 poena. Kod Radničkog, Jelena Prvulović i Nikolina Milić upisale su po 17 poena.

Ovo je bio deseti poraz Kragujevčanki u dosadašnjem delu sezone, koje su sa osam pobeda i 26 bodova ostale na osmoj poziciji Prve A lige.

U narednom, 19. kolu, Radnički će u Nišu odmeriti snage sa domaćim Studentom.