Zvezda ponovo bolja, Radničkom bod iz Šumica

U prvoj utakmici poslednjeg, 18. kola regularnog dela prvenstva Viner Štediše lige, odbojkaši Radničkog poraženi su posle nešto više od dva sata igre u Šumicama od Crvene zvezde sa 3:2, po setovima 25:18, 23:25, 25:13, 22:25, 16:14.

Samo četiri dana posle finala Kupa, isti rivali ponovo su odmerili snage, ovoga puta u takmičenju za bodove, u meču koji se dosta razlikovao od prethodnog.

Trener Kragujevčana, Dejan Matić za ovaj duel nije mogao da računa na lakše povređenog korektora, Vladimira Čedića.

Domaći su na početku susreta nametnuli svoj ritam, vrlo brzo su stekli veliku prednost koju su sačuvali do kraja seta. Nezadovoljan zalaganjem tehničara Ilića i primača Ćirovića, trener Matić u drugom setu u igru je uveo Jovanovića i Perovića, što je dalo rezultata, pa je Radnički stigao do izjednačenja.

U trećem setu ponovo je dominirala Zvezda dozvolivši gostima da osvoje samo 13 poena.

Ni to nije pokolebalo Kragujevčane, koji su u četvrtom setu konstantno imali prednost i posle velike borbe uspeli da je sačuvaju i izbore se za peti set.

U petom, najuzbudljivijem setu, bilo je dosta preokreta. Finiš je pripao Beograđanima, koji su došli do pobede, ukupno 17. ove sezone u 18 odigranih prvenstvenih mečeva.

Zvezda je regularni deo prvenstva završila na prvoj poziciji, dok Radnički trenutno se nalazi na drugom mestu i tu će ostati u slučaju da Đerdap u petak u Subotici ne osvoji sva tri boda.

Crvena zvezda – Radnički 3:2 (25:18, 23:25, 25:13, 22:25, 16:14)

Dvorana: SC „Šumice“.
Sudije: Predrag Balandžić (Beograd) i Ivan Lazarević (Šabac).
Trajanje meča: 122 minuta.

CRVENA ZVEZDA: Okolić 4, Perić, Stoilović 23, Gmitrović, Koprivica 11, Milutinović 8, Jakovljević, Mitić 10, Petković 21, Ćelić 2, Buculjević, Vujić (libero). Trener: Duško Nikolić.

RADNIČKI: Ćirović 1, N. Stevanović 20, Jovanović 4, Radović 12, Protić (libero), Perović 9, Vulović, R. Stevanović 7, Ilić, Ivović 13, Blagojević 6, Pantelić (libero). Trener: Dejan Matić.