Zvezda ipak do dva boda u „Jezeru“ (VIDEO)

U prepunoj hali  „Jezero“ Crvena Zvezda koncentrisanom igrom u samom finišu nadoknadila zaostatak od osam poena u poslednja dva minuta meča i ponela dva boda u Beograd. Radnički imao prednost do 38. minuta, ali nije uspeo da je zadrži.  73:78 (18:20, 17:19, 23:14, 15:25)

Radnički je nametnuo svoj ritam igre od samog početka meča i nije dozvolio Beograđanima da se rezultatski odlepe. Domaćin je igrao u dosta brzom ritmu i veoma čvrsto, posebno u odbrani, pa je tako jedan od glavnih igrača Beograđana, Boban Marjanović, koji je „punio“ evroligaške koševe ove sezone, uspeo da ostane bez poena na kraju utakmice uz tri napravljene lične greške, i indeks -1.  Međutim, dosta je sredstava uloženo u ovu ekipu da, i ako Blejk Šilb i Bobi Marjanović, kao glavni košgeteri ne odigraju najbolje, ima ko da ih zameni.

Fenomenalna atmosfera i odlična utakmica, te rezultatski egal gotovo celo prvo poluvreme sve do samog 20. minuta, kada je Zvezda napravila prvu mini seriju 6:0 i otišla na poluvreme sa četiri poena prednosti. 35:39

Početkom drugog poluvremena, Radnički je nošen sa tribina odigrao veoma dobro, a raspoloženi Lešić, Kalinić i Marinović vode Radnički do solidne prednosti. Treću deonicu je domaćin odigrao odlično i ušao u poslednjih deset minuta sa pet poena prednosti 58:53.

Poslednja deonica je dobro počela za domaće, Sava Lešić je nastavio da „sipa“ iz svih pozicija, i na dva i po minuta pre kraja meča Radnički je imao odličnih osam poena prednosti, ali i pet igrača sa po četiri lične greške.

Kada su mnogi već pomislili da je utakmica rešena, sa time se nisu složili Katić, Dženkins i Nelson. Ova tri igrača u poslednja dva minuta prave neverovatnu seriju 15:2 u korist Zvezde, i tako Beograđani beleže veoma važnu pobedu u borbi za sam vrh ABA lige.

Ostaje žal u domaćem taboru da nakon odlično odigrane utakmice ipak dva boda ne ostaju u Kragujevcu, ali prilike za popravni ima još više nego dovoljno, i u Evrokupu i u regionalnom takmičenju.

Najefikasniji na meču bio je Sava Lešić sa postignutih 27 poena uz devet skokova. Pratio ga je Kalinić sa deset poena uz šest skokova.

Kod Beograđana, Raško Katić je postigao 15 poena uz trinaest skokova, a uz njega, Nelson i Blažič su ubacili po 14 poena, dok je Dženkins u odlučujućim momentima bio najistaknutiji, a do kraja je ubeležio ukupno 12 koševa.

KK Radnički : KK Crvena Zvezda 73:78 (18:20, 17:19, 23:14, 15:25)

Hala: Jezero.        Gledalaca: 3500

Sudije: Belošević, Maričić, J.Juras

RADNIČKI: Sili 5, Janković, Lešić 27, Jović 4, Mlađan 5, Kalinić 10, Birčević 5, Pilčević 3, Dimić, Brkić 7, Jevtović, Marinović 7.

CRVENA ZVEZDA: Rebić, Lazić 3, Blažić 14, Simonović 9, Marjanović, Radenović 8, Katić 15, Tejić, Nelson 14, Dženkis 12, Šilb, Dragićević 3.

Radnički će prvo u okviru Evrokupa odigrati protiv Berlinske Albe, a u subotu, 18.januara, u Kragujevac stiže Igokea.