Zdravković matirao Zlatiborce

Pogotkom Nemanje Zdravkovića u finišu prvog poluvremena, fudbaleri Radničkog 1923 upisali su vrednu pobedu protiv Zlatibora u 8. kolu Prve lige Srbije – 1:0 (1:0).

Trenerski debi Darka Vojvodića na klupi kragujevačkog prvoligaša ovenčan je teško izvojevanom i veoma značajnom pobedom protiv čvrstih Zlatiboraca. Bila je ovo jedna tvrda, takmičarska utakmica, u kojoj je presudio jedan detalj iz finiša prvog poluvremena.

Novi šef struke Kragujevčana očigledno je dobro motivisao svoje igrače, koji su u današnju utakmicu ušli izuzetno angažovano i agresivno. Videla se ogromna želja kod „crvenih“ da dođu do veoma bitnih bodova, kako bi ponovo uhvatili korak sa ekipama iz gornjeg dela tabele.

Međutim, put do trijumfa nije bio nimalo lak, jer je na drugoj strani stajala vrlo kvalitetna ekipa Zlatibora, čija je odbrana kapitulirala svega tri puta na prethodnih sedam utakmica. Ekipa Predraga Ristanovića u Kragujevac je došla sa željom da prvenstveno ne primi gol i da iz kontranapada ili prekida proba da ugrozi svog rivala.

Da im je prekid možda i najubojitije oružje, Zlatiborci su pokazali već u 2. minutu, kada je Stefan Todorović umalo iznenadio Vladimira Savića iz slobodnog udarca sa tridesetak metara.

Četiri minuta kasnije u problemu se našao i mladi čuvar mreže gostiju Miloš Čupić posle kornera Stevana Kovačevića, ali se sve završilo srećno po njegov tim.

Radnički je na početku utakmice uglavnom napadao po desnom boku, gde je odbranu Zlatibora probijao hitronogi Aleksandar Varjačić. Iz jedne takve situacije u 13. minutu domaći tim mogao je da profitira, ali je Nikodijevićev završni udarac predstavljao lak plen za Čupića.

Beležimo potom pokušaj Ćirovića glavom u 23. minutu, kao i slobodan udarac Stevana Kovačevića osam minuta kasnije, koji je završio van okvira gola.

RAMPA ZA ZLATIBORCE: Stevan Kovačević

Nedugo zatim u lepoj prilici ponovo se našao Nikodijević, ali je njegov pokušaj lob udarca završio na spoljnom delu mreže.

I taman kada se sudija Ćirić iz Pirota spremao da igrače pošalje na odmor, domaći tim je došao do toliko željenog vođstva. Tomislav Todorović je izveo prekid na drugu stativu, gde je Nikodijević glavom spustio loptu Zdravkoviću, koji je bez većih problema zatresao mrežu Zlatiboraca.

S obzirom da im je početni plan propao, gosti iz Čajetine nisu imali drugog izbora osim da u drugih 45 minuta zaigraju znatno agilnije. Sve češće se igralo na polovini Radničkog, koji je sada bio primoran da čuva stečenu prednost.

Stefan Todorović je u 55. minutu izveo slobodan udarac iz izgledne pozicije, ali je na sreću domaćih simpatizera lopta prohujala iznad prečke. Potom je pokušao i Nikola Divac u dva navrata da ugrozi Vladimira Savića, takođe bez uspeha.

Radnički je uzvratio u 78. minutu, kada je Ćirović posle lepog solo prodora šutirao preko gola.

VAŽNA „TROJKA“: Mijatović i Ćirović u duelu sa fudbalerima Zlatibora

U samom finišu susreta gosti su ostali sa igračem manje na terenu. Jovanović je kao poslednji igrač odbrane nepropisno startovao nad Varjačićem i dobio direktan crveni karton.

Nakon isključenja Jovanovića, igra Zlatibora se raspala, što je naš tim mogao da iskoristi i dođe do ubedljivijeg trijumfa. Međutim, usledila je revija neverovatnih promašaja momaka u crvenim dresovima. Nikodijević se u dva navrata spetljao pred golom Zlatiboraca, Ivančević takođe iz dva pokušaja nije uspeo da matira Čupića, dok je udarac Milenkovića iz izgledne pozicije sa desetak metara završio pored same stative.

Na kraju umalo da Kragujevčani budu kažnjeni za sve ove promašaje. Đokić se iznenada našao u dobroj situaciji pred golom Radničkog, ali je u poslednjem trenutku intervenisao Varjačić i sprečio najgori epilog po naš tim.

RADNIČKI 1923 – ZLATIBOR 1:0 (0:0)

„Čika Dača“
Gledalaca: 600
Sudija: Stefan Ćirić (Pirot)
Pomoćnici: Jasmina Zafirović (Vranje), Ivan Blagojević (Paraćin)
Strelac: Zdravković u 45. minutu
Žuti kartoni: Zdravković, Petrović, Aleksijević (Radnički 1923), Jezdimirović, Jovanović, M. Stojanović, Nedeljković, Ilić (Zlatibor)
Crveni karton: Jovanović (Zlatibor) u 87. minutu

RADNIČKI 1923: Savić, Varjačić, Mijatović, Petrović, Zdravković, Vidović, Ilić, Kovačević (od 72. Aleksijević), Todorović (od 67. Ivančević), Ćirović (od 82. Milenković), Nikodijević.

ZLATIBOR: Čupić, Jezdimirović (od 75. Li), Todorović, Ilić, Anđelković, Nedeljković, M. Stojanović (od 65. N. Stojanović), Jovanović, Divac, Tačibana (od 46. Stamenić), Đokić.

Ovom pobedom Radnički 1923 je poboljšao svoj bodovni saldo na 11 bodova i uhvatio priključak sa vodećim ekipama na tabeli.

Naredni izazov fudbalere kragujevačkog prvoligaša očekuje kroz osam dana na gostovanju OFK Žarkovu.