Zastava osvojila prve bodove na Bubnju

U drugom kolu Prve gradske lige Kragujevca, Zastava je na Bubnju pobedila Šumadinca KG sa 3:0. Derbi u Beloševcu između Pobede 1926 i Kolonije završen je podelom bodova (1:1), a danas su startovali i gradski drugoligaši.

Fudbaleri Zastave odigrali su efikasnije protiv Šumadinca i zasluženo pobedili

Posle dva vezana poraza od ekipe Maršića u Kupu FSGKG i na startu borbe za bodove, fudbaleri Zastave danas su na Bubnju pobedili ekipu Šumadinca KG iz Velikog Krčmara, čime su popravili bodovni saldo.

Treba reći da je Zastava nastupila sa četvoricom novajlija Obradovićem, Erićem, Stevićem i Vasovim, predvođena najiskusnijim i najstarijim igračem Željkom Mitrovićem (51), koji je postigao dva pogotka i bio asistent kod trećeg gola.

Ovaj susret imao je malo neobičan tok. Gosti su igrali, a domaći tim je davao golove zahvaljujući taktički boljoj igri, koju je postavio trener Zoran Pive Jovanović.

Ekipa iz Velikog Krčmara se ispromašivala, olako primila tri gola i doživela drugi poraz

Fudbaleri Šumadinca KG dobro su počeli i u prvih pet minuta propustili tri šanse da dođu do prednosti. Ipak, domaći su se prvi radovali. U 16. minutu Željko Mitrović je manirom iskusnog strelca lobovao golmana Milanovića, koji mu je pošao u susret.

Na drugoj strani Maksimović je dva puta, u 30. i 38. minutu, pokušao da izjednači, ali je golman i kapiten Zastave Lukić dobro intervenisao i zaštitio svoju mrežu.

Neposredno pred odlazak na odmor domaći tim je duplirao prednost. Mitrović je centrirao sa desne strane, a na drugoj stativi na pravom mestu našao se novajlija Obradović i savladao gomana Krčmaraca.

U 45. minutu jedan od najiskusnijih u redovima gostiju Milan Pasuljko Antonijević, čiji sin David takođe igra u Šumadincu KG, pokušao je iz prekida da smanji „minus“, ali je zamalo bio neprecizan.

Detalj sa današnje utakmice na Bubnju

Drugi deo današnjeg susreta na Bubnju imao je drugojačiji tok. Fudbaleri Zastave su se povukli u želji da sačuvaju stečenu prednost i samo povremenim kontrama pokušavali su da ugroze gol gostiju.

Fudbaleri iz Velikog Krčmara krenuli su na sve ili ništa i počeli da vrše pritisak na gol Lukića. Od 53. do 55. minuta propustili su tri šanse za gol, u čemu su se „istakli“ Jovanović i M. Antonijević, dok je Nikola Nikolić uzdrmao prečku.

Iz kontranapada Zastava je propustila dve šanse da uveća prednost preko Obradovića i Aksentijevića, jer je golman Milanović bio uspešniji. U 71. minutu sudbinu gostiju zapečatio je Mitrović svojim drugim pogotkom posle povratne lopte Obradovića i povećao rezultat na 3:0, što je bio i konačan ishod ovog neobičnog susreta.

Željko Mitrović bio je najzaslužniji za pobedu Zastave sa dva pogotka, a pri tom je i „pocrveneo“ u finišu susreta

U 75. minutu sudija Bojan Đokić pokazao je dva crvena kartona. Zbog starta van 16 metara nad Mitrovićem, golman gostiju Milanović dobio je direktan crveni karton. Zbog neupućenosti u nove propise naivno je isključen i Mitrović, koji je pre sudijskog znaka pokušao da izvede prekid, zbog čega je dobio drugi žuti karton i upućen je u svlačionicu.

Ulogu golmana Šumadinca KG preuzeo je Milan Antonijević, koji je sprečio još teži poraz svoje ekipe.

ZASTAVA – ŠUMADINAC KG 3:0 (2:0)

Stadion: Bubanj.
Gledalaca: 30.
Sudija: Bojan Đokić.
Pomoćnici: Zoran Šneblić, Anđelko Aksentijević.
Strelci: Mitrović u 16. i 71, i Obradović u 44. minutu.
Žuti karton: Maksimović (Šumadinac KG).
Crveni karton: Mitrović(Zastava) u 75. minutu (druga javna opomena) i Milanović (Šumadinac KG).

ZASTAVA: Lukić, Čekrlić, Tanasković, Živković, Živanović, Erić (od 65 Vasov), Obradović, Arsentijević, Mitrović, Stević (od 83.Stošić), Sredojević.

ŠUMADINAC KG: Milanović, Gavrilović (od 40. M. Antonijević), Gavrilović, Dimitrijević, Pantić, Milojković, Maksimović, D. Antonijević, Tanasijević, I. Nikolić (od 31. Jovanović), N. Nikolić, Srećković.

Osim Zastave, domaći timovi se nisu proslavili danas. Derbi susret drugog kola Prve gradske lige odigran je u Beloševcu, gde su Pobeda 1926 i Kolonija podelili bodove igrajući 1:1. U ostalim susretima postignuti su sledeći rezultati: Sloga (D) – Mladost (P) 1:1, Jedinstvo – Sloboda (G) 1:5, Šumadija 1934 – Borac (D) 1:5, Bagremar – Maršić 2:3, Kutlovo – Srbija 1:3.

U vođstvu su Borac (D), Srbija, Sloboda i Maršić sa maksimalnim učinkom od po šest osvojenih bodova.

U Drugoj gradskoj ligi, koja broji dvanaest klubova, danas je odigrano samo četiri susreta prvog kola. Sloga iz Lužnica pobedila je u gostima 21. oktobar sa 6:0, a Divostin kod kuće Bratstvo iz Erdeča sa 6:1. Dobrača je kao gost savladala Košutnjak sa 4:1, a Slavija ekipu Žeželja u Sabanti 2:1.