Zastava kroz baraž povratila prvoligaški status (FOTO)

Pobedom i u revanš susretu baraža za popunu Prve gradske lige, fudbaleri Zastave uspeli su da se plasiraju u viši rang takmičenja, a Erdogliju 1931 su poslali u Drugu gradsku ligu Kragujevca. Tim sa Bubnja danas je na igralištu u MZ „21.oktobar“ slavio sa minimalnih 1:0 (0:0), a gol odluke postigao je Nenad Arsenijević.

Ekipa Zastave je pobedama u dva susreta baraža sa Erdoglijom izborila povratak u Prvu
gradsku ligu

Posle trijumfa u prvom susretu odigranom na Bubnju (3:2), fudbaleri Zastave bili su bolji od ekipe Erdoglije 1931 i u revanšu, čime su pokazali da uz Maršić i Koloniju, koji su se direktno plasirali u viši rang takmičenja, apsolutno zaslužuju da se u narednoj sezoni nadmeću u Prvoj gradskoj ligi.

Zastava je kao trećeplasirani tim Druge gradske lige u oba susreta taktički nadigrala četrnaestoplasirani tim Prve gradske lige, ekipu Erdoglije 1931, i uspela da posle jednogodišnje pauze povrati prvoligaški status.

Od revanš susreta baraža, odigranog pred oko 200 gledalaca na igralištu u MZ „21. oktobar“, više se očekivalo, naročito od domaće ekipe, kojoj je i jedan gol bio dovoljan da zadrži status gradskog prvoligaša. Međutim, izabranici trenera Milana Sokića odigrali su slabije nego u prvom susretu na Bubnju i nisu uspeli da postignu toliko željeni pogodak. Treba reći da ih je u toj nameri sprečila i čvrsta odbrana Zastave, kojoj je bio prevashodan cilj da ne primi gol, što je i ostvarila, a u samom finišu susreta uspela je i da dođe do pobede.

Fudbaleri Erdoglije 1931 nisu uspeli da se revanširaju Zastavi za poraz na Bubnju

Od početka utakmice tim sa Bubnja nametnuo je željeni ritam igre i ozbiljno pretio golmanu Erdoglije 1931 Zekavici. U drugom minutu, posle udarca iz prekida i odbijene lopte, udarac je okušao Stefan Lazović, koji je bio za malo neprecizan. Tri minuta kasnije pripretio je i Milan Mitrović, dvostruki strelac iz prvog susreta na Bubnju, ali je njegov udarac završio u rukama golmana domaćeg tima.

U 20. minutu još jedan peh za ekipu Erdoglije, koji je posle povrede Marinkovića na Bubnju, danas ostala i bez štopera Petra Smiljanića, koji je iz istih razloga morao da napusti teren.

Nekoliko minuta kasnije malo je nedostajalo da svoju nadmoćnost na terenu Zastava kruniše pogotkom. Živanović je iz slobodnog udarca umesto mreže pogodio prečku.

Tek u 35. minutu domaći tim propustio je dobru priliku da stigne do prednosti. Pred golmana Lukića izašao je kapiten Stepanović, ali je izgubio duel sa čuvarom mreže Zastave.

Pred odlazak na odmor dve šanse nisu iskorišćene, po jedna na obe strane. U 44. minutu Stepanović je iz blizine iskosa sa desne strane šutirao jako, ali je umesto mreže pogodio stativu. U kontranapadu na drugoj strani, „zicer“ za Zastavu propustio je Arsenijević, jer je centaršut Petrovića sa leve strane glavom poslao pored stative.

Detalj sa današnje druge baraž utakmice između Erdoglije i Zastave

U drugom poluvremenu očekivala se ofanzivnija igra domaćina, ali se dobio utisak kao da ne žure da postignu gol. Dosta su fudbaleri Erdogilje grešili, iako su u revanš ušli sa željom da se svom rivalu revanširaju za poraz na Bubnju.

Fudbaleri Zastave taktički su bolje stajali na terenu i u nastavku utakmice. Dobro su čuvali svoj prostor ispred gola, a kontranapadima preko krilnih pozicija pokušavali su da iznenade domaćina.

U 60. minutu golman Erdoglije 1931 Zekavica dobro je intervenisao i sa glave skinuo Simiću loptu, posle centaršuta sa desne strane. Imao je domaći tim potom dva pokušaja da savlada golmana Lukića. Prvo je Grabovac, jedan od najzapaženijih u domaćem timu, sa ivice šenaesterca jako šutirao tik pored stative. U 66. minutu bek Zastave Đurić je na ivici peterca blokirao udarac Stepaonivića.

Kako se približavao kraj utakmice, ekipa Erdoglije 1931 sve češće je kretala napred ka golu Zastave, u želji da postigne toliko željeni pogodak. To je stvaralo prostor gostima sa Bubnja da brzim protivnapadima ozbiljnije ugroze gol Zekavice, u čemu su na kraju i uspeli.

Gol odluke postigao je Nenad Arsenijević u samom finišu utakmice

U 89. minutu do lopte je došao Arsenijević, koji je prošao kroz odbranu domaćina, uspeo da zaobiđe golmana i loptu pošalje u praznu mrežu Erdoglije 1931 za 1:0.

U sudijskoj nadoknadi vremena od dva minuta, Zastava je mogla da duplira prednost, ali je Đurić loptu poslao pored nezaštićene mreže, pa je i revanš susret baraža za popunu Prve gradske lige završen pobedom ekipe sa Bubnje od jednog gola razlike.

Po završetku današnje utakmice fudbaleri Zastave iskazali su veliko zadovoljstvo što su se brzo vratili u prvoligaško društvo, dok su domaći morali da se pomire sa ispadanjem iz ovog ranga takmičenja.

Igrači Zastave imali su razloga za radost posle druge pobede protiv Erdoglije

ERDOGLIJA 1931 – ZASTAVA 0:1 (0:0)

Igralište u MZ „21. oktobar“.
Gledalaca: oko 200.
Sudija: Petar Blagojević (Kragujevac).
Pomoćnici: Vojin Nikolić, Janko Mitrović (takođe iz Kragujevca).
Strelac: Arsenijević u 89. minutu.
Žuti kartoni: Đoković (Erdoglija), Lukić, Živković, Petrović, Lazović, Arsenijević (Zastava).

ERDOGLIJA 1931: Zekavica, Sekulić, M.Petrović, Janjoš (od 78. G. Petrović), Rakić, Smiljanić (do 20. Živanović), Grabovac, Lazarević, Stepanović, Tomašević, Đoković.

ZASTAVA: Lukić, Osmani, Sredojević, Živanović, Đurić, Arsenijević (od 90. Ž. Mitrović), Simić (od 88. Pavlović), M. Mitrović, I. Živković, Petrović, St. Lazović.

Interesantno je napomenuti da su prvi put iz Prve gradske lige ispala dva gradska ligaša, Erdoglija 1931 i 21. oktobar, koji svoje utakmice igraju na istom igralištu. Pored ove dve ekipe, u niži rang takmičenja iz Prve gradske lige se preselile su se i ekipe Jadrana i Slavija, što ukazuje da kragujevački klubovi imaju više problema u organizaciji i finansiranju od timova sa seoskog područja, među kojima je i Šumadija 1934 iz Drače, koja nema ni svoje igralište.

U baražu za popunu Druge gradske lige sutra će se u 17,30 časova u revanšu sastati Sloga Lužnice 2016 i Azbest iz Stragara. Prednost je na strani Lužničana, koji su u prvom susretu u četvrtak pobedili u gostima sa 1:0.