Zastava eliminisala Arsenal iz Kupa

zastava
Ekipa Zastave posle pobede u duelu sa zonašem Arsenalom danas na Bubnju

Danas su odigrane utakmice trećeg kola Kupa na području Fudbalskog saveza grada Kragujevca, a najveće iznenađenje priredili su fudbaleri Zastave, koji su savladali zonaša iz Palilula, ekipu Arsenala, sa 4:3. Omladinci Šumadije 1903 poraženi su u susretu sa trećeligašem Slogom u Lužnicama posle izvođenja penala 6:5.

Druga dva zonaša, Sušica i Slavija, koji su se kao i Šumadija 1903, uključili u takmičenje od ovog kola, napunili su mreže svojih protivnika. Sušica je pobedila Vinograde DB sa 10:1, a Bresničani su slavili protiv Ćave na svom terenu sa 9:0.

Sušičani su protiv komšija iz Vinograda izašli sa drugim timom zbog važne utakmice sa Braćom Vuković u nedelju. Het-trik postigao je raspoloženi Đukić, po dva puta su mrežu Vinograda pogađali Okiljević i Filipović, a u listu strelaca upisali su se još i Nedeljković, Bajović i Bogojev.

Vodojaža je pobedila novog člana Prve gradske lige, Šumadiju 1934 iz Drače, sa 5:1, a ekipa Budućnosti u Resniku Erdogliju 1931 sa 2:1, dok je Mladost u Pajazitovu, nakon boljeg izvođenja penala, eliminisala Jedinstvo iz Petrovca sa 5:4.

Prošlogodišnji pobednik Kupa Arsenal je na Bubanj stigao kao favorit, ali se već na startu oprostio od ovog takmičenja, i to porazom od gradskog drugoligaša. Pojačana ekipa Zastave, koja u ovoj sezoni ima ambicije da se bori za prvo mesto i ulazak u viši rang, bolje se snašla na neravnom pomoćnom terenu stadiona na Bubnju, postigavši četiri gola, što se pokazalo dovoljnim za plasman u naredno kolo ovog takmičenja.

Već u 5. minutu Gavrilo Nikčević, koji je stigao iz omladinskog tima Šumadije 1903, posle kontre je iskoristio grešku u odbrani Palilulaca i savladao rezervnog golmana Arsenala Stefana Đorđevića. Sedam minuta kasnije izjednačio je glavom kapiten Arsenala Srećko Lazović, posle kornera sa desne strane.

Međutim, igrači Zastave nisu se predavali i opasnim kontranapadima ugrožavali su gol Paliluca, pa su u 19. minutu uspeli da stignu do drugog vođstva na meču nakon odličnog soloprodora novajlije Stefana Ljušića. Bio je to prvi od njegova tri gola na ovom susretu.

Samo minut kasnije, penal za goste iz Palilula. Bek Zastave Elvidin Osmani je oborio Vuka Obradovića, pa je sudija Marija Petrović pokazala na belu tačku. Siguran sa 11 metara bio je Stefanović.

Novi pogodak viđen je u 23. minutu. Bila je to još jedna uspešna solo akcija Ljušića za novo vođstvo Zastave od 3:2. U 41. minutu Lazović je u svom kaznenom prostoru oborio mladog Nikčevića, te je sudija Petrović  ponovo pokazala na belu tačku, ovoga puta u korist domaćeg tima. Stefan Ljušić bio je siguran izvođač najstrože kazne, čime je povećao prednost Zastave, koja je na odmor otišla sa dva gola prednosti.

zastava-stefan-ljusicStefan Ljušić het- trikom doprineo je plasmanu Zastave u naredno kolo Kupa FSG Kragujevca

U drugom poluvremenu malobrojni gledaoci na Bubnju videli su samo još jedan gol, iako je  bilo šansi na obe strane. U 80. minutu Miloje Otović je snažno šutirao sa leve strane, ali je golman Zastave Aleksandar Kovanić uspeo loptu da izbaci u korner. Tri minuta kasnije na drugoj strani Nikčević je pobegao odbrani Palilulaca, ali je šutirao pravo u golmana. Ipak, u finišu susreta, u 84. minutu, na centaršut Otovića sa leve strane, Zlatko Stefanović je glavom uspeo da loptu sprovede u mrežu i samo ublaži poraz Arsenala.

Trener Arsenala Željko Buzić nije želeo da previše komentariše utakmicu, ali je imao oštru primedbu na stanje terena.

Čestitam Zastavi na pobedi i plasmanu u dalji tok takmičenja, ali moram da kažem da je sramno da i jedna i druga ekipa igraju na ovakvom terenu. Ja sam rizikovao da se danas povredi neko od igrača. Mislim da Fudbalski savez grada Kragujevca mora da obezbedi osnovne uslove za ovo takmičenje, a to je odgovarajući teren, a ne ovaj na Bubnju koji liči na livadu – ljutito je reagovao Buzić.

U Zastavi su bili izuzetno zadovoljni uspehom protiv Arsenala, a predsednik kluba Goran Gajić je za KG sport rekao:

Za ovu sezonu smo se bolje pripremili, jer nam je želja da jurimo prvo mesto i vratimo Zastavu tamo gde joj je i mesto. Doveli smo mladog Nikčevića i Živanovića iz Šumadije 1903, Ljušića iz Srbije iz Ilićeva i štopera Prodanovića iz Seljaka iz Cvetojevca. Očekujemo da već u narednom kolu upišemo prvu pobedu u ovoj sezoni, pošto nam u prvom kolu u goste nije došao Žeželj.

ZASTAVA – ARSENAL 4:3 (4:2)

Igralište: Pomoćni teren stadiona na Bubnju.
Gledalaca: 50.
Sudija: Marija Petrović.
Pomoćnici: Pavle Ilić, Veljko Stanojević.
Strelci: Nikčević u 5, Ljušić u 19, 23. i 41. iz jedanaesterca za Zastavu, a Lazović u 12, Stefanović u 20. iz jedanaesterca i 84. minutu za Arsenal. Žuti kartoni: Osmani, Milosavljević (Zastava), Lazović (Arsenal).

ZASTAVA: Kovanić, Erić, Osamani, Živković, Prodanović, Milosavljević, Ljušić, Živanović, Nikčević, Čekarić, Veselinović.

ARSENAL: Đorđević, Obradović, Baroš, Lazović, Ivković, Milovanović, Đurić, Milutinović, Stefanović, Janjuš, Otović.

Pored Zastave, u 4. kolo Kupa grada Kragujevca plasirali su se Sušica, pobednik za ovu godinu Slavija, Budućnost iz Resnika, Sloga iz Lužnica, Vodojaža i Mladost iz Pajazitova.