Vusljanin razigrao saigrače

Fudbaleri Radničkog 1923 odigrali su danas pretposlednji kontrolni meč pred početak prolećnog dela sezone. “Đavoli“ su po prilično hladnom vremenu na svom „Čika Dači“ savladali srpskoligaša, ekipu Karađorđa iz Topole, sa 2:1 (1:0).

Ekipa trenera Neška Milovanovića bila je bolji rival svih 90 minuta i pokazala zavidan pomak u igri, što je od izuzetnog značaja pred sam početak prolećnog dela sezone.

Domaći tim u vođstvo je doveo Nikola Kovačević preciznim udarcem glavom u 25. minutu, nakon centaršuta Vusljanina.

Radnički je duplirao prednost u 64. minutu. Opet je asistent bio Vusljanin, koji je sjajno izveo udarac iz ugla, a najviši u skoku pred golom tima iz Topole bio je Rosić.

Karađorđe je u finišu susreta uspeo da dođe do počasnog gola. Tek što je ušao u igru, rezervista Živanović je u 85. minutu oborio u svom šesnaestercu Vasiljevića, a sigurni egzekutor sa “bele tačke“ bio je Stojanović.

Vredi napomenuti i odličnu partiju kapitena Radničkog Žarka Trifunovića, koji se istakao sa par izuzetnih intervencija.

Radnički 1923 – Karađorđe Topola 2:1 (1:0)

Gledalaca:
 50.
Sudija: Kostić Nikola
Pomoćnici: Đurić Stefan i Stevanović Đorđe (svi iz Kragujevca)
Strelci: 1:0 N. Kovačević 25, 2:0 Rosić 64, 2:1 Stojanović u 85. minutu (iz penala)

RADNIČKI 1923: Trifunović, Terzić, Jašić, Bubanja, Rosić, Osei, Urošević, Kovačević N., Milovanović, Vusljanin, Popović. Igrali su još: Čonka, Miljuš D., Kovačević S., Miljuš B., Miletić, Živanović, Jović, Trajković

KARAĐORĐE (T): Đorđević, Doderović, Arsić, Petrović, Ljujić, Jovančević, Vukajlović, Radenković, Kostadinović, Milovanović, Brkić. Igrali su još: Kuzmić, Đorović, Stojanović, Lalović, Vasiljević, Gavrilović, Milošević, Milenić, Damjanović, Živković, Janićijević, Trifunović, Marinković, Blagojević, Dulanović.

Poslednji pripremni susret fudbalera Radničkog i ujedno generalna proba pred početak prvenstva, biće u nedelju, 15. februara, od 13 časova, kada će na stadionu „Čika Dača“ gostovati ekipa Sloge iz Kraljeva.