Vrščanke slomile otpor „Šumadinki“ u poslednjoj četvrtini

zkk-sumadija-2015-16

U uvodnom meču 4. kola Prve lige Srbije za košarkašice, kragujevačka Šumadija poražena je na gostovanju ekipi Vršac Svislajona sa 57:65, po četvrtinama 9:8, 18:19, 12:14 i 18:24.

Vrščanke su u većem delu meča imale rezultatsku prednost, ali su otpor Kragujevčanki uspele da slome tek u poslednjoj četvrtini. Inače, trener Darko Jakovljević na ovom meču nije mogao da računa na Jelenu Prvulović, kao ni na Jovanu Karakašević koja je u međuvremenu napustila klub.

U prvih petnaestak minuta meča nijedna od ekipa nije uspela da ostvari opipljiviju rezultatsku prednost, da bi u 14. minutu igre domaće serijom 5:0 stigle do maksimalnih „plus šest“ (19:13), što su Kragujevčanke do odlaska na odmor uspele da neutrališu, pa je na kraju druge četvrtine rezultat bio nerešen – 27:27.

Na startu treće četvrtine ekipa Vršca pravi seriju od sedam vezanih poena za vođstvo od 34:27 u 23. minutu. Šumadija uspeva da uzvrati i stigne na „minus tri“ u 26. minutu (37:34), a početkom poslednje deonice stigne i do izjednačenja 45:45.

Pet minuta pre kraja susreta na semaforu je stajao rezultat 50:48 u korist domaćeg tima, što je nagoveštavalo uzbudljiv finiš. Međutim, Kragujevčanke su tu u potpunosti stale, više ništa nisu uspevale da pogode, pa je domaćin serijom 13:1 za samo četiri minuta rešio pitanje pobednika ovog susreta.

Pobednički tim predvodila je Ines Bošnjić sa 17 poena, 15 je postigla Marina Mandić, 13 Ines Ćorda, a 12 Žaklina Janković, koja je uz to ubeležila i 10 skokova. Kod „Šumadinki“ Aleksandra Katić i Jelena Ćulafić su ubacile po 16 poena.

Bio je ovo drugi poraz Šumadije u sezoni, a šansu da se iskupe izabranice Darka Jakovljevića imaće narednog vikenda, kada će dočekati beogradsku Crvenu zvezdu.