Vrščanke odnele dva boda iz Kragujevca

kosarkaKošarkašice kragujevačke Šumadije doživele su drugi poraz na svom parketu u hali „Gordana Goca Bogojević“ ove sezone. Ekipa Vršca bila je preveliki zalogaj za izabranice trenera Saše Milojevića, te je slavila rezultatom 73:63 (21:13, 15:13, 21:15, 16:22) u utakmici 5. kola Prve ženske lige Srbije.

Vrščanke su bolje otvorile meč, povele sa 5:0, a onda i sa 10:5, ali su domaće brzo anulirale to vođstvo gostujuće ekipe i izjednačile (10:10) u 7. minutu. Usledio je novi nalet ekipe Vršca, koja pravi seriju 11:3 i sa osam poena prednosti ulazi u drugu četvrtinu (21:13).

Na početku drugog desetominutnog perioda gošće stižu do prve dvocifrene prednosti na meču (23:13), koju uspevaju da sačuvaju do kraja prvog poluvremena.

U 24. minutu Vrščanke su povele sa maksimalnih „plus 18“ (47:29), da bi potom Kragujevčanke zahvaljujući dobrom šutu za tri poena uspele da smanje zaostatak i u odlučujuću deonicu uđu sa minusom od 16 poena (41:57). Ipak, to nije bilo dovoljno da se ozbiljnije ugrozi prednost gošći iz Vršca, koje su na kraju slavile sa 73:63.

U pobedničkom timu prednjačila je Marina Mandić sa 18 poena, Zorica Mitov je zabeležila dabl-dabl učinak od 17 poena i 10 uhvaćenih lopti, a Anđela Radović je uz 11 poena upisala 8 skokova i 6 asistencija. U ekipi Šumadije Kristina Milošević je bila najefikasnija sa 22 poena, dok je Sofija Lazareska postigla dva poena manje.

Šumadija nakon ovog poraza zauzima 10. mesto na tabeli, sa šest osvojenih bodova, jednim više od poslednjeplasirane Vojvodine.

U narednom kolu Kragujevčanke putuju u Šabac na megdan istoimenom domaćinu.