Vrbašanke kaznile prazne minute kragujevačkog tima

Solidan otpor pružile su košarkašice Radničkog ekipi Vrbas Medele u utakmici 19. kola Prve ženske lige Srbije, ali nedovoljno da izbegnu svoj devetnaesti poraz u ovoj sezoni – 81:61 (23:16, 20:13, 19:18, 19:14).

U odnosu na nekoliko poslednjih utakmica, Kragujevčanke su se na večerašnjem gostovanju u Vrbasu prikazale u daleko pozitivnijem svetlu. Nažalost, nedostatak iskustva i prazni minuti na početku svake deonice doprineli su još jednom porazu ekipe trenera Saše Milojevića.

Slab početak utakmice i uvodna serija Vrbašanki od 9:0 dovela je Kragujevčanke u situaciju da od samog starta gledaju u leđa protivničkoj ekipi. Zahvaljujući pre svega raspoloženoj Andrijani Vuković, „crvene dame“ su održavale rezultatski priključak za domaćom ekipom u većem delu uvodne deonice, pa su tako na prvi obavezan predah otišle sa sedam poena zaostatka (23:16).

Početkom druge četvrtine Kragujevčanke ponovo upadaju u napadački ćorsokak, što su Vrbašanke iskoristile da vrate dvocifreno vođstvo (30:19). Uspele su učenice trenera Saše Milojevića da se trgnu sredinom ovog perioda igre i priđu na samo šest poena „minusa“ (30:24), ali su završni minuti ove deonice ipak pripali popularnim „štrudlicama“, koje na petnaestominutnu pauzu odlaze sa dvocifrenim kapitalom – 43:29.

Čitava treća deonica protekla je u uzaludnim pokušajima košarkašica Radničkog da rezultatski zaostatak ponovo svedu u jednocifrene okvire. Bile su Kragujevčanke u jednom momentu na „minus 10“ (49:39), ali su Vrbašanke uspele da sačuvaju dvocifrenu prednost, koju su prenele u završni kvartal (62:47).

Kada su domaće sredinom poslednje deonice pobegle na velikih „plus 19“ (70:51), bilo je jasno da „crvenim damama“ nema spasa. Košarkašice Vrbasa su rutinski privele meč kraju, upisavši tako svoj jedanaesti trijumf u sezoni, koji ih ostavlja u igri za plasman u plej-of.

Jovana Popović bila je najefikasnija u pobedničkom timu sa 23 poena, dok je Anđeli Marojević pripalo zvanje najkorisnije igračice utakmice sa učinkom od 22 poena i 16 skokova. Sjajnu partiju pružila je i Jovana Jovović, koja je takođe ostvarila „dabl-dabl“ učinak – 16 poena, 13 skokova.

Andrijana Vuković je i ovoga puta bila najzapaženija u kragujevačkom timu, postigavši 21 poen, uz 8 skokova, 6 asistencija i 4 ukradene lopte. Sledile su je Mara Nikolić sa 15 i Aleksandra Aleksić sa 10 postignutih poena.

Narednu prvenstvenu utakmicu košarkašice Radničkog igraju u sredu od 19.15 časova u SBB hali Jezero protiv ekipe Sloge Maya Consulting.

Izvor i foto: SPD Radnički