Vrbas naneo Šumadinkama deseti poraz u sezoni

ZKK SumadijaKošarkašice Šumadije pretrpele su sinoć svoj deseti poraz u ovoj sezoni, i to na domaćem parketu od ekipe Vrbas Medele rezultatom 60:77 (15:23, 13:18, 13:16, 19:20). Bio je to meč 13. kola Prve lige Srbije, poslednjeg u ovoj kalendarskoj godini.

Šumadinke su dobro parirale gošćama iz Vrbasa na početku susreta i u prvih sedam minuta bile u rezultatskom egalu sa njima. Međutim, tada Vrbašanke prave seriju od osam uzastopnih poena i prvu četvrtinu završavaju sa vođstvom od 23:15.

Gošće su u 14. minutu došle do prve dvocifrene prednosti na susretu (31:20), koju su zadržale, čak malo i uvećale do kraja poluvremena – 41:28.

Kragujevčanke nisu uspevale da pronađu pravo rešenje za Natašu Mijatović i Latinku Dušanić, koje su nastavile da „rešetaju“ koš domaćih na početku trećeg desetominutnog perioda. Upravo njih dve su kreirale novu seriju ekipe Vrbasa od 8:0 za „plus 21“ u 23. minutu – 49:28. Strpljivom igrom u nastavku susreta gostujuće košarkašice su održavale stečenu prednost do isteka svih četrdeset minuta i na kraju se radovale devetoj prvenstvenoj pobedi.

Zaslužena pobeda Vrbasa. Kod nas je očigledno došlo do zamora materijala. Mali broj seniorskih igračica nas limitira da pružimo bolji otpor kvalitetnijim ekipama. – kratko je prokomentarisala još jedan poraz svog tima kapiten Šumadije Kristina Milošević, koja je postigla 13 poena na ovom susretu, baš kao i Sofija Lazareska, dok je epitet najefikasnije igračice u taboru kragujevačkog tima ponela Neda Vasović sa 21 poenom i 8 skokova.

Što se tiče ekipe Vrbasa, pomenute Mijatović sa 27 i Dušanić sa 20 poena bile su nezaustavljive za odbranu Šumadije.

Šumadija je 2016. godinu završila na desetom mestu prvenstvene tabele. Apsolvirajući učinak svoje ekipe u minuloj polusezoni, Kristina Milošević ističe da bi ovaj tim, sa još dva-tri pojačanja, značajno popravio učinak u nastavku takmičenja.

– S obzirom na sastav ekipe i sve probleme sa kojima se suočavamo, mislim da je ovo dobar rezultat. Naravno, moglo je mnogo bolje na pojedinim utakmicama i svesne smo da mora bolje, ali su nam za to potrebne bar još dve-tri igračice. Nadam se da će uprava uspeti to da ispuni za drugi deo sezone i da će se popraviti opšta situacija u klubu. Ako se to dogodi, bićemo sigurno konkurentniji i ostavariti bolji rezultat u nastavku sezone. – poručila je Miloševićeva.

Zbog izbacivanje novosadske Vojvodine iz daljeg takmičenja, košarkašice Šumadije će imati sedam dana duži odmor u odnosu na druge timove u Prvoj ženskoj ligi Srbije, pa će na teren tek 21. januara, kada će u okviru 15. kola ugostiti ekipu Radivoja Koraća.