Voša se prošetala kroz Kragujevac

omladinci-radnickog

U 5. kolu Omladinske lige Srbije Radnički 1923 je poražen na svom terenu od novosadske Vojvodine sa 0:2 (0:0). Mladi Novosađani su od prvog minuta nametnuli svoj ritam igre i zasluženo osvojili sva tri boda.

Vojvodina je već posle prvih dvadeset minuta utakmice imala dva gola prednosti, što je bilo dovoljno da gosti smirenom igrom privedu meč kraju.

Mreža domaćina načeta je već 14. minutu. Milić je uputio odličan udarac levom nogom sa preko dvadeset metara, iskosa sa desne strane, a lopta je završila u suprotnom uglu gola Najdanovića za vođstvo gostiju.

Konačan rezultat postavljen je u 21. minutu, kada je centarfor Vojvodine Krstevski lepo prihvatio loptu u kaznenom prostoru domaćina, a zatim je veoma precizno plasirao u sam ugao gola Radničkog 1923.

Ipak, Radnički 1923 nije bio bez šansi na ovom meču. U 7. minutu Lukić je izveo slobodan udarac sa oko dvadeset metara, a lopta je pogodila stativu. Petar Gavrović je u 35 .minutu dobro reagovao na centaršut Spasojevića, ali njegov udarac glavom završava tik pored stative,

Ovo je drugi vezani poraz Radničkog 1923 od početka sezone, nakon odličnog starta i sedam bodova iz prva tri kola. Mladi Kragujevčani su taoci veoma teškog rasporeda, budući da im posle utakmica sa Zvezdom i Vojvodinom, predstoji gostovanje Partizanu već u sledećem kolu.

Radnčki 1923 – Vojvodina 0:2 (0:2 )