Vojvodina ubedljiva protiv Radničkog u polufinalu Kupa

Rukometaši Radničkog nisu uspeli da se plasiraju u finale Kupa Branislav Pokrajac, pošto su u polufinalu eliminisani od novosadske Vojvodine – 18:30 (8:13).

Nisu Kragujevčani imali ni promil šanse u duelu sa najtrofejnijim srpskim klubom u protekloj deceniji i glavnim favoritom ovogodišnjeg završnog turnira Kupa, koji se održava u Smederevu.

Ekipa Vojvodine je od samog starta utakmice imala kontrolu nad rezultatom. Radnički je samo u jednom trenutku uspeo da se primakne na gol zaostatka (5:4), ali su Novosađani odmah ubacili u veću brzinu i furioznom serijom 6:0 stigli do maksimalnih „plus sedam“ u 17. minutu (11:4).

Pokušavali su Kragujevčani nekako da otope ovaj zaostatak u nastavku utakmice i rezultatski se vrate u igru, ali su ih manjak raspoloživih opcija na klupi, kao i više nego evidentan igrački kvalitet protivnika, sprečili toj nameri. Vojvodina je desetak minuta pre kraja susreta došla do dvocifrene prednosti (26:14) i bez većih problema privela utakmicu kraju – 30:18.

U redovima Radničkog prednjačio je Ilija Bogdanović sa 6 pogodaka, dok se kod Novosađana istakao Jovica Nikolić sa 5 postignutih golova.

I pored ovog poraza, za rukometaše Radničkog je sam plasman na završni turnir Kupa veliki uspeh i dokaz kontinuiranog napretka kluba, koji iz godine u godinu pomera granice mogućnosti.

Kragujevčane sada očekuje povratak obavezama u plej-ofu ARKUS lige Srbije, pa je tako već za naredni vikend predviđeno gostovanje šabačkoj Metaloplastici.

RADNIČKI – VOJVODINA 18:30 (8:13)

SMEDEREVO
Dvorana: SC „Smederevo.
Igrano bez prisustva publike.
Sudije: Marko Sekulić, Vladimir Jovandić.
Sedmerci: Radnički 2 (2), Vojvodina 3 (3).
Isključenja: Radnički 10 min, Vojvodina 14 min.

RADNIČKI: Gemaljević (8 odbrana), Stošić, Barudžić 1, Mutavdžić, Petrović, Dobrosavljević 2, Kasalović 1, Knežević, Stevanović, L. Đerić 2, Stanojev 1, Bogdanović 6, S. Đerić, Utvić 1, Vuković 4, Prodanović.

VOJVODINA: Kurteš 2, Milić 1, Mirković 2, Pribak, Vukovljak 4, Verkić (4 odbrane), Miljković, Milenković 3, Podunavac, Arsenić 2 (10 odbrana), Rađenović 3, Ratković 2, Stanković 1, Nikolić 5, Šotić 2, Babić 3.

Igrač utakmice: Miljan Vukovljak (Vojvodina).