Vojvodina prepustila začelje Kragujevčanima

RK-RADNICKI

Rukometaši Radničkog poraženi su večeras u zaostaloj utakmici 10. kola SEHA lige od novosadske Vojvodine sa 23:31 (10:17). Tako su Kragujevčani preuzeli „fenjer“ na tabeli od Novosađana i ubeležili svoj deseti poraz u reginalnom takmičenju.

Od samog starta utakmice Novosađani su krenuli žustrije, sa većom željom da ubeleže trijumf u ovom derbiju začelja. Domaći su, predvođeni raspoloženim Strahinjom Stankovićem, uvećavali svoju prednost iz minuta u minut, da bi na odmor otišli sa maksimalnih „plus sedam“ (17:10).

U drugom poluvremenu rukometaši Vojvodine su nastavili u istom ritmu. Kragujevčani su totalno stali u napadu, u prvih deset minuta nastavka igre postigli svega dva gola, pa je domaćin u 41. minutu došao do jedanaest golova prednosti (23:12). Već tada je pobednik meča bio faktički rešen, a da nije bilo Janićijevića, koji je vezao tri pogotka u finišu utakmice, razlika bi bila i dvocifrena.

Pored pomenutog Stankovića sa 10 golova, u redovima domaćeg tima vredi pomenuti i Obrovića sa 4 pogotka, kao i sjajnog golmana Kocića sa 13 odbranjenih udaraca. Kod Kragujevčana, kao po običaju, najefikasniji bio je Nemanja Grbović sa 5 golova. Janićijević je upisao 4, a Pralica 3 gola.

Naredni meč u SEHA ligi Radnički će odigrati u sredu 17.12, kada će u svom „Jezeru“ dočekati ekipu Metalurga.