Vojvodina ponovo bolja od Radničkog 1923

Fudbaleri Radničkog 1923 poraženi su od novosadske Vojvodine na zatvaranju jesenjeg dela sezone u Mocart Bet Superligi Srbije – 2:1 (0:0). Utakmica je rešena početkom drugog poluvremena, kada su Novosađani u vrlo kratkom vremenskom intervalu postigli dva pogotka, što se ispostavilo kao nedostižan zaostatak za Šumadince, koji su golom Miloša Vidovića uspeli samo da ublaže poraz.

Po drugi put u ovoj sezoni novosadska “stara dama” uzela je meru Kragujevčanima, ovoga puta na svom “Karađorđu”, gde Šumadinci, interesantno, nikada u svojoj 99 godina dugoj klupskoj istoriji nisu uspeli da savladaju popularnu Vošu.

Da će ovo biti jedna otvorena i sadržajna utakmica moglo se naslutiti već nakon prvih petnaestak minuta igre. Seriju uzbuđenja najavila je situacija iz 9. minuta utakmice, kada je posle duela brzonogog Nikole Čumića i golmana “crvenih” Stojana Lekovića u šesnaestercu kragujevačkog tima, sudija Stefanović je dosudio kazneni udarac za domaći tim, ali se nakon pregledavanja VAR snimka ipak predomislio i rešio da poništi prvobitnu odluku.

Samo pet minuta kasnije Kragujevčani propuštaju kolosalnu priliku da dođu do vođstva. Čolović je uputio dobar centaršut u srce šesnaesterca novosadskog tima, Šimić tukao glavom, ali je Carević sjajno intervenisao, da bi potom lopta došla do kapitena “crvenih” Nemanje Tomića, koji sa ivice peterca šutira iznad prečke.

Usledio je nešto mirniji period utakmice, koji je potrajao sve do samog finiša prvog poluvremena, kada su Novosađani opasno zapretili u dva navrata, najpre preko Veljka Simića, a potom i preko svog najraspoloženijeg igrača na ovoj utakmici Nikole Čumića.

U međuvremenu je strateg kragujevačkog tima Dejan Joksimović bio prinuđen da zbog povrede iz igre izvede Marka Šimića, koga je zamenio još uvek nedovoljno opravljeni Brazilac Evandro da Silva.

Sam početak drugog poluvremena donosi potpuno pomračenje Šumadinaca, koji su u jako kratkom vremenskom rasponu dva puta vadili loptu iz sopstvene mreže. Sve je krenulo naopako za “crvene” nakon nesrećnog autogola Dajana Ponjevića u 48. minutu, koji je u potpunosti šokirao izabranike trenera Dejana Joksimovića, dok je sa druge strane dao vetar u leđa fudbalerima novosadskog tima da krenu u još žustrije atake ka golu Stojana Lekovića.

Stativa koju je pogodio Nikola Čumić u 54. minutu predstavljala je uvertiru za ono što je usledilo nekih desetak sekundi kasnije, kada je nakon udarca iz ugla koji je izveo Uroš Nikolić, Aleksandar Busnić šutirao glavom, da bi loptu praktično sa same gol linije u mrežu “ugurao” Veljko Simić, koji je, podsetimo, bio strelac i na prethodnom duelu ove dve ekipe na stadionu “Čika Dača”.

Uspeli su “crveni” nekako da izađu iz ovog uslovno rečeno “nok-dauna” i zapretili su preko Evandra, čiji je udarac iskosa sa desne strane uspeo da zaustavi Carević. Imali su i domaći par izglednih prilika da stignu do trećeg pogotka, poput pokušaja Filipa Malbašića glavom u 76. minutu, kada je srećom po Kragujevčane lopta završila pored same stative Lekovićevog gola.

Tračak nade Šumadincima da mogu izbeći treći uzastopni poraz na “Karađorđu” pružio je efektan pogodak Miloša Vidovića glavom u 78. minutu, kome je prethodio odličan centaršut Dušana Stoiljkovića, koji je samo par minuta kasnije mogao da se proslavi i donese izjednačenje svom timu, ali je njegov udarac glavom završio nedaleko od leve stative Vošinog gola.

Do kraja utakmice pokušali su još Evandro i Ivanović da poravnaju rezultat, ali bez uspeha, dok je na drugoj strani Leković uspešno neutralisao pokušaje Veljka Simića i Uroša Nikolića da pobedu Vojvodine učine još ubedljivijom.

Bio je ovo osmi poraz ekipe trenera Dejana Joksimovića ove jeseni, a tek drugi u poslednjih osam kola.

Fudbaleri Radničkog 1923 jesenji deo sezone u Mocart Bet Superligi Srbije završavaju na osmoj poziciji prvenstvene tabele sa 25 sakupljenih bodova, što je, kada se podvuče crta, i više nego zadovoljavajući plasman za jednu ekipu koja se prošle sezone grčevito borila za opstanak u najvišem rangu takmičenja.

Prvenstvo se nastavlja 4. februara, a Kragujevčani će na prolećnoj premijeri ugostiti ekipu beogradskog Voždovca.

VOJVODINA – RADNIČKI 1923 2:1 (0:0)

NOVI SAD
“Karađorđe”.
Gledalaca: 2.500.
Sudija: Milan Stefanović (Beograd).
Pomoćnici: Nenad Radoičić, Nikola Borović (obojica iz Beograda).
Strelci: Ponjević u 48. (autogol) i V. Simić u 55. minutu za Vojvodinu, a M. Vidović u 78. minutu za Radnički 1923.
Žuti kartoni: Vitas, Zukić (Vojvodina), Ivanović, Evandro (Radnički 1923).

VOJVODINA: Carević, Bjeković, Jeličić (od 28. Zukić), Vitas, Đorđević, Busnić, Topić, U. Nikolić, V. Simić, Čumić (od 72. Baraj), N.Nikolić (od 72. Malbašić). Trener: Milan Rastavac.

RADNIČKI 1923: Leković, Vlajković, Ivanović, Cvetinović, Ponjević, M. Vidović, Krajišnik, Čolović, Vidosavljević (od 65.Brnović), Tomić (od 65. Stoiljković), Šimić (od 39. Evandro). Trener: Dejan Joksimović.