Vodojaža razočarala protiv Novopazaraca

Kompletirano je 25. kolo Zone Morava. Od četiri kragujevačka zonaša ni jedan juče nije pobedio. Šumadija 1903, koja je doskora ubrajana u kandidate za prvo mesto, igrala je nerešeno, bez golova, u Mrčajevcima. Bod sa gostovanja doneli su i Grbičani koji su igrali nerešeno u Trbušanima, kod Čačka – 1:1.

Vodojaža nije uspela da pruži jači otpor visokoplasiranoj ekipi Jošanice ND 2011. Iskustvo je presudilo, pa zato i ne čudi što je gost iz Novog  Pazara već u 20.minutu osigurao nedostižnu prednost koju je zadržao do kraja utakmice.

U  50.minutu teže se povredio igrač gostiju Gurdiljerac, koji je u jednom momentu nezgodno stao kada mu je stradao zglob, pa je kolima hitne pomoći prevežen u  bolnicu u Kragujevac.

Vodojaža – Jošanica ND 2011 1:3 (0:2)

GROŠNICA
Igralište: Vodojaže
Gledalaca: 100
Sudija: Dragan Jelušić (Čačak )
Žuti kartoni: U.Vuković (Vodojaža)
Strelci: 0:1 Sadović 15, 0:2 Elfić 20, 0:3 Ibrahimović 58, 1:3 Savić 73.minut.

VODOJAŽA: D.Vranić, S.Petrović (Veselinović), Đokić, Štrbac (D.Despotović), Jokić ,Nešković, N.Petrović, U.Vuković, Savić, D.Petrović (M.Despotović), N.Vranić.

JOŠANICA ND 2011: Prtinac, Đerlek, Mehmedović, Gurdiljerac (Holić), Bejtović (Ibrahimović), Nedeljković, Sadović, Simić, Elfić (Redžović), Seljić, Kadrić.

Igrač utakmice: Filip Simić (Jošanica ND 2011).

U ostalim susretima 25 kola Zone „Morava“ postignuti su sledeći rezultati: Takovo – Omladinac (NS) 2:0, Karađorđe (R) – Omladinac (Z) 1:0, Tutin – Prijevor 3:0 i Trepča – Metalac 1:1.

U vođstvu je Mokra gora sa 56 bodova, druga je Jošanica sa 49, a Šumadija 1903 na trećem меstu sa 48 bodova.

Narednog vikenda na programu su utakmice 26. kola. Sastaju se: Slavija – Trepča, Metalac – Tutin, Prijevor – Vodojaža, Jošanica – Karađorđe (R), Omladinac (Z) – Orlovac, Šumadija – Takovo, Omladinac (NS) – Polet i Sloboda – Mokra gora.

Izvor: Željko Marinković