Velika pobeda Radničkog u Zagrebu

vk-radnicki-2014-15

U derbiju poslednjeg kola ligaškog dela Triglav vaterpolo lige, vaterpolisti Radničkog savladali su direktnog konkurenta za drugo mesto u Grupi A, Mladost u Zagrebu, rezultatom 10:6. Pored druge pozicije, Šumadinci su tako osvojili i izuzetno važne bodove koje prenose u Ligu za prvaka.

Kako je ulog bio veliki, utakmica je startovala izuzetno čvrstom igrom u odbrani na obe strane, pa je prva četvrtina protekla bez golova. Led je probio Srđan Vuksanović, udarcem sa igračem više, posle minut i po igre u drugom periodu, a isti igrač odmah zatim iz kontranapada udvostručio je prednost Kragujevčana.

Međutim, usledio je odgovor domaćih, koji su preko Anzulovića i Capana koristili brojčane prednosti i poravnali rezultat – 2:2. Ekspresno je uzvratio centar Radničkog, Josip Vrlić (2:3), ali još brže Bašić iz peterca, pa je prvo poluvreme završeno nerešeno – 3:3.

Po povratku sa odmora usledio je šou Nikole Dedovića, koji je serijom od tri gola u ovoj deonici održavao goste u vođstvu. U međuvremenu je Lozina materijalizovao igrača više, pa je Radnički u poslednju četvrtinu ušao sa „plus dva“ – 6:4.

Dašić je na otvaranju četvrtog perioda ponovo sa igračem više vratio svoj tim u igru, ali najbolje su izabranici Uroša Stevanovića sačuvali za kraj. Preko Petkovića i Dedovića su se najpre „odlepili“ na tri gola „viška“ (8:5), a šlag na tortu doda je na kraju Ivan Basara, za maksimalnih „plus četiri“ – 10:6.

U ekipi Radničkog najefikasniji bio je Nikola Dedović sa četiri gola, Srđan Vuksanović postigao je tri, a Josip Vrlić, Marko Petković i Ivan Basara po jedan. U ekipi Mladosti istakao se fantastični golman Josip Pavić, MVP poslednjih Olimpijskih igara, ali ni njegovih 15 odbrana nije pomoglo sedmostrukom prvaku Evrope da izbegne poraz.

Već u sredu počinje Liga za prvaka, a Radnički u prvom kolu, u sredu, dočekuje najverovatnije ekipu Mornara iz Splita.

Mladost – Radnički 6:10 (0:0, 3:3, 1:3, 2:4)