Veče Jovane Risović

risovic_jovana-600x450

Rukometašice Radničkog upisale su šesti prvenstveni trijumf, pošto su u meču 8. kola Super lige Srbije slavile na gostovanju ekipi Sloge iz Petrovca na Mlavi sa 30:26 (14:7). Apsolutna junakinja ovog trijumfa bila je Jovana Risović sa čak 25 uspešnih odbrana.

Nakon poraza u Aranđelovu „Tigrice“ su ovim trijumfom definitivno povratile samopouzdanje. Kragujevčanke su pokazale da su za klasu jači rival od novajlije u ligi, iako to možda konačan rezultat ne pokazuje.

Već od samog starta rukometašice Radničkog su „dale gas“, pa je već u 21. minutu razlika bila dvocifrena (12:2). Do odlaska na odmor domaće su smanjile na 14:7, da bi na startu drugog poluvremena „Tigrice“ opet zaigrale odgovornije i vratile deset golova prednosti. U samom finišu gošće iz Kragujevca su „spustile ručnu“, što su rukometašice Sloge iskoristile da ublaže poraz.

Pored sjajne Risovićeve na golu, u taboru pobedničkog tima istakla se i Anđela Janjušević sa 9 golova, dok je Jovana Dukić 5 puta bila precizna. Kod domaćina Dea Aleksić je upisala 8 pogodaka.

Ova pobeda omogućila je Kragujevčankama da održe korak sa prvoplasiranim Izvorom. U narednom kolu rukometašice Radničkog dočekuju Minakva Vojvodinu.

Isključenja: Sloga 10 min, Radnički 14 min

SLOGA: Kolundžić N. (odbrana 7), Jovanović 1, Bogojević 3, Joksimović, Simeonović, Orlović N., Terzić 3, Končar 3, Đorđević 1, Vranić, Milošević 2, Blagojević, Aleksić 8, Pavlović (odbrana 1), Orlović D. 2, Kolundžić T. 3.

RADNIČKI: Ćosić (odbrana 3), Petrović 4, Prijović 3,Tanić 1, Radosavljević S. 3, Radosavljević N. Radović 3, Stajković (odbrana 1), Simić, Lukić, Risović (odbrane 25), Dukić 5, Tatar 2, Kulić, Todorović, Janjušević 9.

Igrač utakmice: Jovana Risović