Važna pobeda fudbalerki Radničkog 1923

Fudbalerke Radničkog 1923 savladale su novosadsku Vojvodinu u utakmici poslednjeg, 18. kola Super lige Srbije za žene – 3:2 (1:0). U susretu koji je obilovao preokretima, Kragujevčanke su do izuzetno važnog trijumfa stigle golovima u poslednjih desetak minuta utakmice.

Za fudbalerke Radničkog 1923 ovaj meč bio je „biti ili ne biti“, budući da ih je samo pobeda u susretu sa novosadskim timom ostavljala u igri za plej-aut.

Dobro su Kragujevčanke krenule i već u 20. minutu stigle do vođstva pogotkom Sare Milosavljević.

Ovaj rezultat bio je na snazi sve do 59. minuta, kada je Dušica Petrović poravnala na 1:1, da bi svega šest minuta kasnije Milica Denda režirala potpuni preokret na stadionu „Čika Dača“.

Uvukla se tada zebnja u redove domaćeg tima, ali o predaji nije bilo ni govora. Krenule su Kragujevčanke svim silama u nameri da povrate izgubljeno vođstvo i u tome su uspele u samoj završnici utakmice.

Najpre je u 80. minutu Kristina Lazić donela izjednačenje kragujevačkom timu, a zatim je u 85. minutu, nakon prekršaja nad Sarom Milosavljević, dosuđen kazneni udarac za ekipu Radničkog 1923, koji je Tamara Jurišević pretvorila u pogodak za novi, ovoga puta finalni preokret, i pobedu kragujevačkog tima od 3:2.

Kragujevčanke su ovom pobedom učinile sve što je u njihovoj moći kako bi izbegle ispadanje iz lige. Sada njihova sudbina zavisi od komšijskog derbija zemunskih ekipa, Sloge i Zemuna, koji se igra danas.

Ukoliko ekipa Zemuna izgubi, „crvene“ će u plej-out, u supotnom im sledi selidba u niži rang takmičenja.

JELENI MILORADOVIĆ KONSTATOVAN PRELOM RUKE

Veliki peh zadesio je kragujevački tim u finišu prvog poluvremena. Nakon jednog naizgled bezazlenog duela, Jelena Miloradović je nezgodno pala na atletsku stazu i tom prilikom povredila ruku.

Iako se u prvi mah mislilo da je u pitanju samo iščašenje zgloba, ona je za svaki slučaj transportovana u Klinički centar Kragujevac, gde joj je daljim pregledima ipak konstatovana fraktura ruke.

ŽFK RADNIČKI 1923 – ŽFK VOJVODINA 3:2 (1:0)

„Čika Dača“.
Igrano bez prisustva publike.
Sudija:
Mima Stanković (Niš).
Strelci: Milosavljević u 20, Lazić u 80. i Jurišević (jedanaesterac) u 85. minutu za ŽFK Radnički 1923, a a Petrović u 59. i Denda u 65. minutu za ŽFK Vojvodinu.

ŽFK RADNIČKI 1923: Mijailović, Gačić, Racić, Milenković, Živković, Jurišević, Miloradović (od 46. Gogić (od 87. Jovanović)), Lazić, Milosavljević, Tomanović, Vasić (od 73. Vasiljević).

ŽFK VOJVODINA: Đukić, Gajdobranski, Denda, Savić, Malijar, Milošević (od 81. Medić), Petrović, Plavšić, A. Vuksanović, Beronja, Trivić (od 47. N. Vuksanović).