Važan trijumf „studenata“

Izuzetno važnu pobedu izvojevao je kragujevački Ekonomac u 12. kolu Prve futsal lige Srbije. Popularni „studenti“ su pred svojim navijačima u „SBB hali Jezero“ nadigrali Jasterbac iz Blaca sa 5:3 (3:0) i osvojili značajne bodove u borbi za opstanak.

Kragujevački tim, za ovu priliku pojačan veteranom Predragom Rajićem, koji je i u svojoj 47. godini pokazao da i dalje ima „magiju“ u nogama, po treći put u sezoni obradovao je svoje navijače pobedom. Iako je u duel sa poslednjeplasiranom ekipom na tabeli ušao kao favorit, aktuelni šampion Srbije nije lako došao do vrednih bodova.

Blačani su na samom startu utakmice propustili lepu priliku da dođu do vođstva, kada je Vuletić izbio sam pred Milanovića, ali je njegov udarac završio pored stative.

Ubrzo je stigla kazna. Posle udarca iz ugla, Radojičić je sa osam metara poslao loptu u mrežu za početnu prednost Kragujevčana.

Tri minuta kasnije „studenti“ su duplirali vođstvo preko Milovanovića, da bi tačku na odlično izdanje Ekonomca u prvih dvadeset minuta stavio Tadić za sigurnih 3:0.

Uprkos značajnom zaostatku, gosti iz Blaca nisu se predavali. Optimizam da mogu do egala podgrejao im je gol Rajkovića iz kaznenog udarca za šest metara u 25. minutu. Samo minut kasnije, Sudimac je uz pomoć stative uspeo da smanji 3:2 i time učini dalji tok utakmice izuzetno zanimljivim.

Nedugo nakon postignutog gola Sudimac je zaradio drugi žuti karton, pa je Ekonomac u naredna dva minuta imao igrača više na terenu, što je iskoristio Rosić da poveća prednost svog tima na 4:2.

Usledio je munjevit odgovor od strane Blačana. Rajković je iskoristio grešku Tadića i svoj tim ponovo doveo na korak do izjednačenja – 4:3.

Krenuli su gosti u finišu utakmice na sve ili ništa, zaigrali sa igračem više u polju umesto golmana, ali ni to nije dalo željeni efekat. Radojičić je 14 sekundi pre poslednjeg zvuka sirene stavio tačku na ovu izuzetno zanimljivu i borbenu utakmicu.

Ekonomac je ovom pobedom popravio plasman na tabeli i trenutno je sedmi sa 11 osvojenih bodova.

U narednom kolu Kragujevčane očekuje gostovanje lideru, beogradskoj Crvenoj zvezdi.

EKONOMAC – JASTREBAC 5:3 (3:0)

„SBB Jezero”.
Gledalaca: 150.
Sudije: Bojan Graovac (Ruma), Vladan Đermanović (Šabac) i Strahinja Radović (Kragujevac).
Strelci: 1:0 Radojičić u 9, 2:0 Milovanović u 11, 3:0 Tadić u 17, 3:1 Rajković (6m) u 25, 3:2 Sudimac u 27, 4:2 Rosić u 30, 4:3 Rajković u 30, 5:3 Radojičić u 40. minutu.
Žuti kartoni: Sudimac (Jastrebac)
Crveni karton: Sudimac (Jastrebac) u 28. minutu
Nagomilavanje prekršaja: Ekonomac 6 (2-4), Jastrebac 7 (2-5).

EKONOMAC: MILANOVIĆ, VRANIĆ, VASIĆ, RADOJIČIĆ, ROSIĆ, Radenković, Tadić, Milivojević, Brdar, Rajić, Marković, Jovanović, Milovanović, Milenković.

JASTREBAC: JOVIĆ, RAJKOVIĆ, SIBINOVIĆ, VUKAJLOVIĆ, VULETIĆ, Stojković, Milenković, Valjarević, Bulatović, Lapčević, Sudimac, Urošević, Čolić.