Vaterpolisti Radničkog osvojili Kup Srbije! (VIDEO)

Vaterpolisti-Radnickog-osvojili-Kup

Vaterpolisti Radničkog osvojili su prvi domaći trofej u istoriji kluba!

Kragujevčani su u finalu Kupa Srbije, na bazenu „Đorđe Predin Badža“ u Bečeju, savladali beogradski Partizan sa 5:4 (1:0, 2:1, 2:2, 0:1).

Bio je ovo prilično tvrd meč, sa dosta tenzije, a na kraju je presudilo iskustvo i mirnoća kragujevačkog tima.

Radnički je dobro započeo utakmicu i poveo golom Petkovića, tako što je iskoristio napad sa igračem više. Sa druge strane, crno-beli su čak četiri puta imali igrača više u početnoj deonici, ali nijednom nisu uspeli da tu prednost u bazenu materijalizuju.

Na početku drugog perioda Partizan stiže do izjednačenja, golom Mandića iz peterca. Već u sledećem napadu Radnički koristi prednost od dva igrača više i drugim golom Petkovića dolazi opet do prednosti. Potom je Đedović iz peterca povisio prednost Kragujevčana na 3:1, a tim rezultatom je i okončana druga četvrtina.

Golom Tanaskovića Partizan je smanjio na 3:2 početkom trećeg perioda, ali je uzvratio na drugoj strani Trajković, koji se lepo iskrao i savladao Rističevića. Prvi napad sa igračem više u ovoj četvrtini crno-beli koriste i preko Gogova smanjuju na 4:3. Nepuna tri minuta pre kraja ovog perioda Radnički je ponovo stigao do dva gola prednosti, nakon odlične akcije koju je golom krunisao Popović.

U prvih pet minuta poslednje četvrtine golova nije bilo, da bi na nešto više od dva minuta pre kraja utakmice Jakšić smanjio na 5:4. Međutim, kada je bilo najpotrebnije razbranio se Zdravko Radić, koji je na kraju izrastao u junaka meča, zaustavivši u poslednjim sekundama meča Mandićev pokušaj, pa je slavlje Kragujevčana moglo da počne.

Ovo je veliki uspeh za kragujevački sport i vateropolo klub „Radnički“, koji je za samo dve godine postojanja došao do svog drugog trofeja, prvog na domaćoj sceni. Naravno, Kragujevčani tu nikako neće stati…

Partizan Rajfajzen – Radnički 4:5 (0:1, 1:2, 2:2, 1:0)