Vaterpolisti Radničkog okončali sezonu

vk-radnicki-15-16Vaterpolisti Radničkog završili su ovosezonska takmičenja, pošto su i u drugom meču polufinala plej-ofa Prve A lige Srbije pretrpeli poraz od Partizana, ovoga puta rezultatom 11:3, u svom „Parku“.

Već u prvoj četvrtini „crno-beli“ su stvorili osetnu prednost – 5:1. Najpre su kontrama Gogova i Subotića došli do vođstva, da bi niz nastavili dobrom realizacijom igrača više, koja je i ovoga puta izostala na drugoj strani.

U drugom periodu vođena je nešto izjednačenija borba, ali su Beograđani ipak uspeli da uvećaju prednost do odmora – 7:2.

U nastavku susreta gosti su nastavili da povećavaju razliku, do konačnih „plus osam“.

Po dva pogotka u pobedničkom timu postigli su Subotić, Gogov i Jakšić, kao i Manić na drugoj strani.

Partizan će se u finalu sastati sa Crvenom zvezdom, koja je takođe posle dva meča eliminisala Vojvodinu.

Radnički – Partizan 3:11 (1:5, 1:2, 1:2, 0:2)

Zatvoreni bazen SC „Park“. Gledalaca: 100. Sudije: Vojin Putniković i Nenad Golijanin (obojica iz Beograda). Igrač više: Radnički 11(3), Partizan 10(6). Dva igrača više: Partizan 1(0).

RADNIČKI: Dobožanov, Šmider, Jelača, Joksimović 1, Martinić, Toholj, Pilipenko, Lekić, Panajotović, Bosić, Manić 2, Tomašević, Đerković, Živadinović. Trener: Stevanović.

PARTIZAN: Rističević, Gilen 1, Tigas 1, Manojlović, Subotić 2, Drašović 1, Gogov 2, Jakšić 2, Vico, Tanasković 1, Lazić, Asanović, Brakočević, Radojević 1. Trener: Vujasinović.

Izvor i foto: vkradnicki.com