Vaterpolisti Radničkog novi šampioni Srbije!

Vaterpolisti Radničkog postali su novi šampioni Srbije, pošto su u „majstorici“ finalne serije Super lige ubedljivo savladali ekipu Novog Beograda, rezultatom 13:9. Posle dva nešto slabija izdanja u prve dve utakmice, Šumadinci su pružili fantastičnu partiju i sasvim zasluženo osvojili šampionski tron, u sjajnoj atmosferi kragujevačkog bazena.

Radnički je poveo posle tačno dva minuta igre, preko Strahinje Rašovića, a onda je, na krilima dobre odbrane i fantastično raspoloženog Dobožanova održavao tu prednost sve do kraja četvrtine.

Sredinom druge deonice domaći su se odlepili na dva gola razlike, pogocima Stefana Brankovića i Nikite Kruga (4:2), ali su gosti uspeli da anuliraju zaostatak do odlaska na odmor, golovima Šušiašvilija i Ćuka – 4:4.

Kragujevčani nisu dozvoljavali protivniku nijedno vođstvo, a tri minuta pre ulaska u poslednju deonicu ponovo su se vratili na „plus dva“, pogocima Lukića i Rašovića – 7:5.

Izabranici Uroša Stevanovića su i definitivno slomili otpor protivnika na startu četvrte četvrtine, kada su mrežu zatresli Miličić i Lukić (9:5).

Vladimir Vujasinović je tada u napad poslao golmana Rističevića, ali to mu se odmah obilo o glavu, pošto je posle neiskorišćenog napada Radulović poslao bombu preko celog terena (10:5). Trener gostiju je potom odustao od te ideje, a Radnički je održavao „plus pet“ do samog kraja, kada je Ćuk samo ublažio poraz.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Nikola Lukić sa tri gola, a pratili su ga Rašović i Janković sa po dva. Svakako je jedan od junaka pobede bio i golman Lazar Dobožanov, koji je „spustio roletnu“, a u završnim minutima u igru je ušao i drugi čuvar mreže Radničkog Stefan Todorovski, koji je dobio zaslužene minute nakon sjajne dve odbrane peteraca u penal seriji prve utakmice.

Ovo je drugi trofej u sezoni za vaterpoliste Radničkog, pošto su prethodno napravili senzaciju osvajanjem šampionske titule u Regionalnoj ligi.

RADNIČKI – NOVI BEOGRAD 13:9 (1:0, 3:4, 3:1, 6:4)

Bazen: SPD Radnički.
Sudije: Stanojević i Anđelić.

RADNIČKI: Dobožanov, Rašović 2, Stanojević, Janković 2, Toholj 1, Krug 1, Ukropina 1, Branković 1, Pljevančić, Miličić 1, Lukić 3, Tanasijević, Todorovski, Radulović 1. Trener: Stevanović.

NOVI BEOGRAD: Rističević, Filipović, Radanović 3, Bursać, Ćuk 3, Radulović , Gogov 1, Gardašević 1, Avramović, Šušiašvili 1, Nikolov, Bursać, Vlahović, Martinović. Trener: Vujasinović.

Izvor i foto: SPD Radnički