Varda najavila uspešno proleće

Na najbolji mogući način fudbalerke Radničkog 1923 započele su prolećni deo sezone u Super ligi Srbije za žene. Kragujevčanke su pogotkom Jelene Varde osvojile izuzetno vredna tri boda na gostovanju ekipi Zemuna u utakmici 12. kola i povećale sebi šanse za opstanak u ligi – 1:0 (0:0).

Bio je to svojevrsni derbi donjeg dela tabele, susret dve ekipe koje se bore za opstanak u ligi. „Crvene“ su u ovaj susret ušle sa bodom više u odnosu na Zemunke, koje su usled imperativa pobede imale i veći pritisak na svojim plećima.

Očigledno je važnost utakmice uticala i na povećanu nervozu među igračicama domaćeg tima, koje su od samog starta igrale grubo, ne libeći se oštrih startova.

Tokom prvih 45 minuta vodila se velika borba na terenu. Zemunke su bezuspešno pokušavale da dođu do vodećeg pogotka, dok su Kragujevčanke umešno parirale svom rivalu i uspevale da mu zaprete u nekoliko navrata.

U drugom poluvremenu fudbalerke Radničkog 1923 krenule su još odlučnije ka protivničkom golu, a ova hrabra i napadačka igra konačno im se isplatila u 61. minutu, kada je Tamara Jurišević proigrala brzonogu Jelenu Vardu, koja se sjurila po desnoj strani, izašla sama pred golmana Zemuna Andreu Šipetić i rutinski je savladala.

Ovakav epilog pojačao je nervozu među igračicama domaćeg tima, pa je već u narednom minutu Nikolina Batinić zaradila drugi žuti karton, zbog čega je morala pre vremena u svlačionicu. Isključenje Nikoline Batinić olakšalo je posao Kragujevčankama da u finišu utakmice sačuvaju stečeno vođstvo i dopišu nova tri boda na svoj konto.

Dva kola pre kraja regularnog dela takmičenja, Radnički 1923 se nalazi na petoj poziciji superligaške tabele sa 11 osvojenih bodova.

Narednog vikenda „crvene“ će na prolećnoj premijeri pred svojim simpatizerima ugostiti šestoplasiranu Vojvodinu, koja ima bod manje, ali i utakmicu više u odnosu na kragujevački tim.

ŽFK ZEMUN – ŽFK RADNIČKI 1923 0:1 (0:0)