Uspešna provera Sušičana u Mladenovcu

Novi kragujevački srpskoligaš u drugoj probnoj utakmici pobedio je u gostima OFK Mladenovac sa 4:1. Dva pogotka za Sušicu postigao je mladi Stojanović, igrač na pozajmici iz Radničkog 1923, a u listu strelaca upisali se novajlija Đurđević i Ljubisavljević.

Fudbaleri Sušice bili su efikasni u drugoj proveri u Mladenovcu

Fudbaleri Sušice juče su odigrali i drugu kontrolnu utakmicu u sklopu priprema za narednu takmičasku sezonu u Srpskoj ligi „Zapad“. Posle poraza u Čačku od prvoligaša Borca (1:2), izabranici trenera Miroslava Stakića bili su efikasni u susretu sa Mladenovčanima, iako su nastupili bez najiskusnijeg u svojim redovima Vladimira Bate Božovića. Njega je uspešno zamenio Nenad Đurđević, koji je stigao iz Smedereva, a sa dva pogotka istakao se i mladi Stojanović, koji se sa „Čika Dače“ preselio u Sušicu.

Trener Stakić isprobao je dvadesetak igrača, uključujući nekoliko novajlija na koje ozbiljno računa. Prvi put na golu se pojavio mladi golman Prodanović, inače Aranđelovčanin, koji je došao iz Partizana i branio je u prvom poluvremenu bez primljenog pogotka. On je svoj pokazao kvalitet najbolje ispoljio u 26. minutu kada je odbranio odličan udarac Matejića sa ivice šesnaesterca. Uzvratili su igrači Sušice preko Nikole Đurovića, ali je domaći golman Marić bio na mestu i sprečio pogodak.

Ofanzivna igra kragujevačkog srpskoligaša isplatila se u finišu prvog poluvremena. Novajlija Nenad Đurđević, nekadašnji napadač Radničkog 1923 i Šumadije 1903, koji je ovog leta pojačao napad Sušice, postigao je prvi pogodak u dresu novog kluba i doveo Sušicu u vođstvo od 1:0.

Nenad Đurđević (desno) i Stefan Nedović (levo) pokazali da će biti značajna pojačanja Sušice za narednu srpskoligašku sezonu

Posle odmora ekipa OFK Mladenovca uspela je da izjednači pogotkom Spasojevića u 61. minutu. Međutim, ovaj primljeni gol kao da je probudio napadače Kragujevčana, koji su u nastavku susreta postigli još tri pogotka. Na scenu je stupio mladi Stojanović, koji je pokazao da trener Stakić na njega može ozbiljno da računa u narednoj sezoni. On je odličnim udarcem pod prečku u 68. minutu uspeo da Sušičane ponovo dovede do prednosti. Svojim drugim pogotkom na utakmici u 78. minutu Stojanović je povećao prednost Sušice na 3:1.

U finišu utakmice Kragujevčani su postigli i četvrti pogodak. Iz slobodnog udarca sa oko 20 metara Ljubisavljević je postavio konačan rezultat – 4:1 za Sušicu.

OFK MLADENOVAC – SUŠICA 1:4 (0:1)

Stadion: „Selters“.
Gledalaca: 50.
Sudija: Slobodan Stevanović (Mladenovac).
Strelci: Spasojević u 61. minutu za OFK Mladenovac, a Đurđević u 41, Stojanović u 68. i 78. i Ljubisavljević u 87. minutu za Sušicu.

OFK MLADENOVAC: Marić, D. Stevanović, Milošević, Vukićević, Spasojević, Lazarević, Mitrović, Pantić, Kostić, Milić, Matejić. Igrali su još: Popović, Stevančević, Krstić, Armuš, Panakijev, Đukić, Janković, Obradović, Sokolović, Cvetić.

SUŠICA: Prodanović, Vasojević, Đukić, Dobrić, Nedović, Jovović, S. Božović, Đurđević, Živadinović, Cvijović, N. Đurović. Igrali su još: Veličković, Mitrović, Andrejević, Stojanović, F. Đurović, Ilić, Baroš, Ljubisavljević, Erić, Maksimović.

Sledeću proveru fudbaleri Sušice imaće u sredu protiv Radničkog u Svilajncu, a zatim predstoje susreti sa Rudarom iz Prijedora na Zlatiboru i sa Slobodom u Užicu.