Uspešan vikend za kragujevačke triatlonce

Iza članova Kluba ekstremnih sportova Kragujevac je uspešan takmičarski vikend. Kragujevački triatlonci uzeli su učešće na nekoliko takmičenja, na kojima su zabeležili zapažene rezultate.

Strahinja Trakić je upisao još jedan trijumf u ovoj takmičarskoj godini. Jedan od najuspešnijih srpskih triatlonaca današnjice osvojio je prvo mesto na Green Lake triatlonu održanom na Jablaničkom jezeru u Bosni i Hercegovini. Njegov klupski kolega Veljko Maksimović zauzeo je petu poziciju u apsolutnoj i drugu u svojoj uzrasnoj kategoriji.

Kadetkinja Iva Pavlović trijumfovala je na trci Kupa Srbije u sprint triatlonu na stazi u Somboru.

Marko Pavlović je uz mnogo problema uspeo da završi Ironman takmičenje u Kopenhagenu sa rezutlatom 10:59:58.

Sjajan nastup na takmičenju u skokovima sa vodopada u Jajcu imali su Stefan Jevtić, Lana Marković i Mladen Cvetković. Svo troje uspeli su da se domognu finala, pri čemu je Jevtić ostvario dodatni podvig osvajanjem prvog mesta.