Uspešan start košarkašica Radničkog u Kupu KSS

Košarkašice Radničkog uspešno su preskočile prvu prepreku u drugom stepenu Kupa Košarkaškog saveza Srbije. Ekipa trenera Nenada Milovanovića slavila je na gostovanju beogradskom Art Basketu u utakmici šesnaestine finala – 85:72 (23:13, 22:15, 28:20, 12:24).

Pitanje pobednika bilo je rešeno posle prve tri četvrtine, pa je trener Milovanović u poslednjoj deonici pružio šansu igračicama sa manjom minutažom, što su Beograđanke iskoristile da ublaže poraz.

Milena Marjanović je sa 15 postignutih poena bila najefikasnija u ekipi Radničkog. Poen manje postigla je Snežana Čolić, dok je Jelena Prvulović utakmicu okončala sa 13 poena.

U redovima drugoligaša iz Beograda istakle su se Nevena Vučković sa 22 i Ivona Miljanić sa 16 poena.

U narednoj rundi takmičenja košarkašice Radničkog odmeriće snage sa gradskim rivalom Radničkim 2016, koji je u šesnaestini finala eliminisao Svrljig (71:59).

Izvor i foto: SPD Radnički